Temel, yıllarca çalışıp biriktirdiği paralar ile elden düşme Murat 124 araba alır. Arabasıyla memleketine giderken bir anda aldığı araba arızalanır. Arabayı dikkatlice yolun kenarına çeker, motor kapağını açar, arabaya ne olduğunu anlamaya çalışırken bir Ferrari yanaşır ve…

— Hayrola hemşerim, arabanın nesi var? İstersen senin arabayı benimkine bağlayalım, çekeyim ilk tamirciye kadar.

Temel bu teklife çok sevinir. Ara halatı ile Murat 124’ü Ferrari’ nin arkasına bağlarlar. Ferrari’nin sahibi genç uyarır:

— Ben hız yapmayı çok severim. Eğer farkında olmadan aşırı hız yaparsam, sen selektör yapıp beni uyar.
— Tamam!

Temel ile Ferrari sahibi yola koyulur. Bir süre sonra Ferrari gaza basmaya başlar, 60, 80, 100 derken, Murat 124 arkadan selektör yapar. Ferrari durumu anımsar ve yavaşlar. Bir sure sonra Ferrari yeniden gaza basar: 60, 80,100… Selektör yeniden anımsatır. Ferrari yavaşlar. Yolda bu şekilde ilerlerken bir Lamborghini Ferrari’ ye yaklaşır:
— Kapışalım mı?

— Nesine?

— 340 km. ötedeki benzinliğe ikinci varan, ilk varanın deposunu doldurur.

Ferrari hemen onaylar ve yarışa başlarlar. 120, 140, 180, 220… O arada trafiği denetleyen helikopterdeki görevli polis, genel merkeze bilgi vermektedir:

– Komiserim, şehrin kuzeyindeki yolda trafik güvenliği tehdit altında! 3 araç yarış yapıyor. Ferrari ile Lamborghini saatte 300 km hızla yan yana gidiyorlar, arkadan da Murat 124 onları geçmek için 10 dakikadır sellektör yapıp yol istiyor!

Yorumlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.