Ana Sayfa Hikayeler 9 Yaşındaki Bir Çocuğun Mucize Gibi Kanserden Kurtulma Hikayesi

9 Yaşındaki Bir Çocuğun Mucize Gibi Kanserden Kurtulma Hikayesi

256
0

Bu yaşanmış ve herkesin okuması gerektiğini düşündüğümüz hikayenin baş kahramanı Cameron Scott adında 9 yaşında dünyalar tatlısı bir çocuk.

Bu olay 2016 yılında yaşanıyor. Cameron her zamanki gibi evlerinde oynarken birden ayağı kayıyor ve merdivenlerden düşüyor. Ardından zorlu bir süreç başlıyor.

Babası verdiği bir röportajda ” O evde bir çok çocuğum büyüdü ve hepsi o merdivenlerden düşmüştür. Ama hiçbiri böyle olmadı” diyor. Bu olaydan bir kaç gün sonra Cameron sırtında ağrı hissetmeye başlıyor. Bunun üzerine babası onu bir hastaneye götürüyor.

Hastanede başlarına gelenleri anlatıyorlar ve MR, röntgen gibi bazı testler yapılıyor. Testler sonucunda olayın aslında çok daha ciddi olduğu anlaşılıyor.

Yapılan bu testler sonucunda küçük çocuğun omurgasına yayılmış olan ciddi bir tümör olduğu ortaya çıkıyor. Bu haberi alan aile yıkılıyor. O zaman anlıyorlar ki Cameron iyi ki o merdivenlerden düştü.

Çünkü merdivenlerden düşmese ve bu testler yapılmamış olsa belki de şu anda çok geç kalınmış olacak ve Cameron aramızda olmayacaktı.

Küçük yaşında çok ciddi bir ameliyata giren Cameron, ameliyat sonrasında daha detaylı takip edilmesi için St. Jude’a gönderiliyor. Burada yapılan incelemeler sonucunda hastalığın 4. evrede olduğu öğreniliyor.

Hastanede yapılan çalışma sonucunda hastalığın öncü geni ortaya çıkarılıyor ve bu doğrultuda tedavi uygulanıyor. Cameron küçücük yaşına rağmen 6 ay boyunca yoğun kemoterapi tedavisi görüyor.

Ama bu zorlu sürecin sonunda bu hastalıktan kurtuluyor.

Cameron tüm herkese şu mesajı iletiyor,” “Şimdi kendimi harika hissediyorum, ne olursa olsun pes etmeyin, ben pes etmedim. Artık arkadaşlarımla oynayabiliyorum, anneme babama sıkı sıkı sarılabiliyorum. Anne ve babam bana hiç hastaymışım gibi davranmadılar hep yanımda oldular. Eğer yanınızda benim gibi çocuklar varsa siz de onlara destek olun”.

Sizde tüm sevdiklerinize cesaret vermesi için Cameron’un bu hikayesini paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.