Ana Sayfa Haberler Belediye Meclisi Parka “ATATÜRK” Adını Verdi, Kaymakamlık “Kamu Yararı Yok” Diyerek Onaylamadı

Belediye Meclisi Parka “ATATÜRK” Adını Verdi, Kaymakamlık “Kamu Yararı Yok” Diyerek Onaylamadı

137
0

Neden ona bu kadar düşmansınız? Neden her güzel şeye düşmansınız… Rize’nin Fındıklı Beldesinde bulunan Millet Parkı’na Belediye Meclisi kararıyla “ATATÜRK” adı verildi. Fakat kaymakamlık “Kamu yararı yok” diyerek değişime onay vermedi.

Gelişmeyi Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabından paylaştı. Rize’nin CHP’li Fındıklı Belediyesi Millet Parkı’na ‘Atatürk’ adının verilmesi kararı aldı. Ancak Belediye Meclisi’nin aldığı bu isim değişikliği kararı Kaymakamlık tarafından “kamu yararı olmadığı” gerekçesiyle onaylanmadı. 

Belediye Meclisi parkın içinde bulunan ve Millet Kıraathanesi denilen yapının adını da ‘Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi’ olarak değiştirdi. Ancak Kaymakamlık yine aynı gerekçeyle bu değişim kararını da kabul etmedi.

Tabelaları indirmeyeceğiz, bu kararı meclis aldı

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çetvatoğlu ile görüştüğünü belirten Saymaz, Çetvaoğlu’nun, “Atatürk ve Kazım Koyuncu isimlerinin yazılı olduğu tabelaları indirmeyeceğiz. Meclis kararıyla bu isimleri verdik. Meclis’in üzerinde güç yoktur. Eğer öyleyse, Meclis’i lağvetsinler ve kendileri yönetsin” dediğini aktardı.

Kaynak: onedio

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.