Yararlı Bilgiler

Bozulan Fermuar Nasıl Yapılır? (En Kolay Yöntem)

Fermuarınız mı bozuldu hemen çıkmaza girmeyin. Basit birkaç ipuçlarıyla bozulan, çıkan fermuarlarınızı kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Çoğu kişiler sırf fermuarı bozuldu diye en sevdiği çantayı, montu ya da pantolonu atmak zorunda kalır. Oysa aşağıda bahsedeceğim birkaç öneri ile fermuar kâbusundan kurtulabilirsiniz. Haydi, birlikte göz atalım;

Bozulan Fermuarı Yapmanın 5 Yolu

Bozulan fermuarlar herkesin başına bela olmuştur. Bu yazının tamamını okuduğunuzda artık bozulan fermuarlar yüzünden sevdiğiniz çantanızı ya da ceketinizi atmayacaksınız.

Fermuarınız sıkıştıysa sabundan yardım alın.

Mesela çantanızın fermuarı sıkıştı, tam da dışarı çıkacaksınız “hay aksi bu nerden çıktı” diye hayıflanmayın. Her evde bulunan sabundan yardım alabilirsiniz. Sabunu fermuarın her iki dişine de sürtün, sabun dişlerin yumuşamasını sağlayarak takılmayı önleyecektir. İşte bu kadar basit.

Fermuar kapanmıyor!

Montunuzun fermuarını çekiyorsunuz, kapanmıyor açık mı kalıyor. Kesin dişlerinden birisi yamulmuş ya da ters duruyordur. Her evde bulunan bir cımbıza ihtiyacınız olacak. Cımbız yardımıyla düzensiz duran fermuar dişini düzeltebilirsiniz.

Bozulan Fermuar Nasıl Yapılır?

Eyvah! Fermuar açılıyor.

Pantolonunuzun fermuarı haberiniz olmadan aşağıya mı iniyor. Bu durum çok can sıkıcı ve utanç verici bir olaydır. Çözümünü duyunca bu kadar basit mi diyeceksiniz. Küçük bir halka, anahtar halkası da olabilir. Fermuarın ucuna geçirip, pantolonun düğmesine sabitleştirin. İçinde bulunduğunuz durumu kısa da olsa kurtarır. Ama kalıcı çözüm isterseniz bir terziye uğramanızı tavsiye ederiz.

Fermuar kürsörü mü çıktı!

Çözümü basit sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Fermuar kürsörü diğer adıyla kaydırıcısı olan kısım çıkarsa, kaydırıcıyı dişlerin her iki tarafına doğru tutarak geçirmeyi deneyin. Eğer zorlanıyorsanız, şeffaf renk ojeyi dişlere sürerek kaydırıcıyı geçirmeyi deneyin.

Fermuar çekme aparatı elinizde mi kaldı.

Çantanızın fermuarını kapattınız, ama çekme aparatı kopup elinizde kaldı, çantayı nasıl açacağınızı mı düşünüyorsunuz. İhtiyacınız olan bir ataç ya da küçük bir halka bu anahtar halkası da olabilir. Evet, itiraf edelim şık bir çözüm olmayabilir ama en azından o an için içinde bulunduğunuz durumu kurtarır.

Giysi, çanta, yastık ve yorgandan tutunda hayatımızın her alanında bulunan fermuarın bozulduğunda nasıl düzeltilebileceğini sizlerle paylaştık. Umarım size yardımcı olmuşuzdur.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu