Ana Sayfa Haberler “CHP’nin İstanbul Adayının İsmini Bilmiyorum” Diyen AKP’li Veysel Eroğlu Sosyal Medyanın Gündeminde

“CHP’nin İstanbul Adayının İsmini Bilmiyorum” Diyen AKP’li Veysel Eroğlu Sosyal Medyanın Gündeminde

413
0

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayının ismini bilmediğini söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar’da protokol bayramlaşma törenine katıldı. 

Eroğlu, bir gazetecinin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Washington Post gazetesinde kaleme aldığı yazısı ile ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

“Kazandıracak olan İstanbul halkıdır. İstanbul halkı şimdiden özellikle tavrını koydu. Çok çalışkan, gayretli ve Türkiye’de büyük hizmetleri olan Binali Yıldırım’dan yana tavır koyacağına inanıyorum ve onun kazanacağına inanıyorum. Onun önce sandıktan çıkması lazım. O kişi, CHP’nin adayı, ismini bile bilmiyorum şu anda, sandıktan çıkacak mı acaba. Ama çıkmadı ki. Neticede oyları çalmışlar. Alenen oyları çalmışlar. Büyük suistimaller, usulsüzlükler var. Oyların çalındığı tespit edildi. Bu yüzden Yüksek Seçim Kurulu İstanbul’da yeniden seçim yapılmasına karar verdi.”

“Yunanistan CHP’nin adayını destekliyor”

Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“ABD’deki bir gazeteye demeç vermesi de kendi takdiridir. Onu bilemeyiz. Sağ olsun, pek çok ülke ve başta Yunanistan CHP’nin adayını destekliyor. Ama bizim vatandaşlarımız, milli ve manevi değerlere, vatana, millete ve bayrağa bağlı insanlar da tabii ki kimi destekleyeceğini biliyor.”

Veysel Eroğlu’na gelen tepkiler

Kaynak: onedio

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.