Ana Sayfa Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması olacak”

3487
0

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi dün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında telekonferans sistemi ile toplandı. Toplantıdan herkesin merak ettiği kararların alınması bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kritik toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başlatılmış olan “Biz bize yeteriz” kampanyasında şimdiye kadar yaklaşık 2 milyar TL toplandığını bildirdi. Bu konudaki diğer açıklamaları şu şekilde;

“AK Parti, MHP, CHP ve diğer belediyelerde Vefa Sosyal Destek Yardımı’na örnek bir dayanışma sergilediler. Bizbize Yeteriz Kampanyamızda yaklaşık 2 milyar lirayı bulmuştur. Ramazan ayı sonu itibarıyla bitecek kampanyamıza bağışlarınızın sürmesini bekliyoruz.”

19 Mayıs ile birlikte 4 gün sokağa çıkma yasağı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamaya göre 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması geliyor. 16-17-18-19 Mayıs günleri 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması olacak. İşte açıklamanın detayları;

“Çarşamba günü aynı saatlerde 0-15 yaş grubu çocuklarımız, Cuma günü 15-20 yaş grubu aynı imkanlardan faydalanacaktır. Bu uygulamayı önümüzdeki haftalarda da sürdürmeyi planlıyoruz. 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 18-19 Mayıs günlerinde bakkal, market, kasap, manav, fırınt, tatlıcı gibi işletmelerin 10.00-16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olmalarına imkan tanıyoruz.”

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ile Zonguldak bu illerde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şu şekilde;

  • Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız.
  • Tamamen eski günlere geri dönmüyor, salgın şartlarında hayatımızı kolaylaştırmaya çalışıyoruz.
  • Başakşehir Hastanemizin açılışını Japonya Başbakanı Abe ile 21 Mayıs’ta yapacağız.
  • Noterlerde normal çalışma düzenine geçilecek.
  • Emeklilerin maaş ödemesi 15 Mayıs’tan itibaren bayrama kadar tamamlanacak. 
  • 9 ilimiz için daha giriş-çıkış yasağını kaldırıyoruz. Bu iller Diyarbakır, Adana, Mardin, Trabzon, Ordu, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Tekirdağ, Denizli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.