Haberler

Cüzdanda Bebek Fotoğrafı Bulundurmanın Faydaları

Özellikle nineler ve dedeler torunlarının fotoğraflarını cüzdanlarında taşımaya bayılırlar. Tabi anne ve babalarında çoğunlukla cüzdanlarında bebeklerinin fotoğrafları vardır. Sizin halen cüzdanınızda bir bebek fotoğrafı yok mu?

Bu haberin tamamını okuduktan sonra cüzdanınızda mutlaka bir bebek fotoğrafı bulunduracaksınız. Bu fotoğraf yeğeninizin ve ya arkadaşlarınızın çocuğu olabilir fark etmez.

Her insan cüzdanını kaybedebilir. Bu durum oldukça can sıkıcıdır. Hele ki cüzdanı bulan kişiler kötü niyetliyse başınıza gelebilecekleri hayal bile edemezsiniz. Ama cüzdanınızda bir bebek fotoğrafı varsa durum çok farklı olabilir.

Hertfordshire Üniversitesi’nden Profesör Richard Wiseman tarafından yapılan bir araştırmada kaybolan cüzdanların içinde bebek fotoğrafı varsa bulan kişiler çoğunlukla cüzdanın sahibini arayıp buluyor.

Profesör Richard Wiseman ve öğrencileri bulundukları şehirde 200 civarı cüzdanı düşürdüler. Bu cüzdanların içerisinde bazıların hiç fotoğraf yok bazılarında bebek, anne ve baba, arkadaş ve evcil hayvan resimleri vardı. İçlerinde bebek fotoğrafı olan cüzdanların çoğu sahibine geri döndü.

Bebek fotoğrafları olan cüzdanların yüzde 88’i geri döndü, fotoğrafsız cüzdanların sadece yüzde 15’i iade edildi. Köpek yavrusu olan cüzdanlarından yüzde 53’ü iade edildi ve aile resimleri olan cüzdanların yüzde 48’i iade edildi. Yaşlı bir çift olan resimler pek iyi sonuç vermedi: Bu cüzdanların yüzde 28’i eve döndü.

Bu yazıdan sonra cüzdanınızda bir bebek fotoğrafı bulundurmayı sakın unutmayın.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu