Sağlık

Diz Ağrısına Çözüm Olan Doğal Yöntemler

Diz ağrısını hemen hemen hepimiz mutlaka bir kez yaşamışızdır. Bu ağrılar hiç hesapta olamayan yaralanmalar sonucunda ansızın meydana geldiği gibi kemik erimesi, kireçlenme gibi uzun soluklu rahatsızlıkların etkisi olarakta meydana gelebiliyor.

Hemen hemen herkesin yaşayabileceği bu soruna çözüm bulmak istiyorsanız tamda doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere kendinizin kolaylıkla uygulayabileceği ve uygulayanların oldukça memnun kaldıkları doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Eğer siz yada bir yakınınız bu aralar diz ağrısı çekiyorsanız birazdan anlatacağımız yöntemler oldukça işinize yarayacaktır. Diz ağrısına ne iyi gelir, diz ağrısını ilaç kullanmadan nasıl tedavi edebilirim gibi sorunların cevabını bulabileceksiniz.

Öncelikle diz ağrısının neden meydana geldiğini ve nasıl oluştuğu hakkında bilgi edinelim.

Diz ağrısına ne iyi gelir? Diz ağrısının doğal tedavi yöntemleri nelerdir?
Diz ağrısına ne iyi gelir? Diz ağrısının doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Diz ağrısı neden olur ve nasıl geçer?

Diz ağrılarının nedenlerini bilmek ve neden diz ağrısını çektiğimizi bilmek bu sorundan kurtulmanın ilk adımıdır. Diz ağrısına neden olan nedenleri bilirsek ve bu nedenlerden biri yüzünden diz ağrısı çekiyorsak doktorumuza bu konuda bilgi verip iyileşme süremizi hızlandırabiliriz.

Bu sayede diz ağrılarının kronik ağrılar olmasını engellemiş ve sağlıklı bir yaşam sürebiliriz.

Hadi hep birlikte diz ağrılarının nedenlerini sıralayalım. Bu nedenlerden birini bilerek ve ya bilmeden yapıyorsanız dizlerini bu nedenle ağrıyor olabilir?

Diz ağrısı nedenleri ve tedavisi nedir?

 • Kireçlenme
 • Obezite ve fazla kilolar
 • Vitamin eksikliği
 • Menisküs
 • Hareketsiz bir yaşam
 • Yaşlılık
 • Romatizma
 • Kemik erimesi
 • Enfeksiyonlar
 • Yaralanmalar
 • Ani hareketler
 • Hamilelik

Tüm bu saydığımız nedenler diz ağrısına neden olabilmektedir. Sizde de bu durumlardan herhangi biri varsa bu nedenle diz ağrısı çekiyor olabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak B12 vitamini eksikliği de çekiyor olabilirsiniz.

B12 vitamini doğal yollarla arttık isterseniz bu yazımıza mutlaka göz atmalısınız. 👉 https://vaybepost.com/b12-vitaminini-yukseltmek-icin-yapilan-kirmizi-lahana-kuru-tarifi/

Diz ağrısı nasıl geçer, diz ağrısına neler iyi gelir?

Biraz önce diz ağrısının nedenlerini öğrenmiştik. Şimdi bu ağrılardan nasıl kurtulabileceğimizi öğrenmeliyiz. Diz ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabın hep birlikte bakalım. Ama bu vereceğimiz yöntemler sadece tavsiye niteliğindedir lütfen bunu unutmayın. Asıl tedaviyi doktorunuza danışarak uygulamalısınız.

Diz ağrısına iyi gelen doğal yöntemler

1- Bamya tohumu çayı

Bamya tohumu, dizlerde biriken sıvının azalmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kemik, eklem ve kas sistemi açısından da oldukça faydalıdır. Bamya tohumunu aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bamya tohumunun faydalarından yararlanmak için tek yapmanız gereken çayını hazırlamak ve düzenli olarak tüketmek. Bu çay düzenli olarak tüketildiğinde diz ağrılarını geçirdiği söyleniyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu çay 2 hafta boyunca düzenli tüketildikten sonra mutlaka 1 hafta ara verilmesi gerekiyor.

2- Soğuk uygulamak

Bu yöntem herkesin bildiği en kolay ve en işe yarayan yöntemlerden biridir. Düşme ve ya ani yaralanmalarda ağrıyan diz bölgesine soğuk uygulamak oldukça işe yarayacaktır.

Bunun için buzluktan bir kaç parça buz alıp bir torbanın içerisine konularak ağrıyan bölgeye uygulanabilir. Bu ağrının azalmasını sağlayacaktır.

3- Zerdeçal ve Zerdeçal yağı kullanma

Zerdeçal güçlü antioksidan özelliğine sahip besinlerden biridir. Bu özelliği sayesinde iyi bir doğal ağrı kesici görevi görmektedir. Zerdeçalı hazırladığımız farklı tariflerin içerisine ekleyerek tüketebilir. Yada yağını çıkartarak ağrıyan bölgeye direk olarak uygulayabiliriz.

Zerdeçalı bal ve ya sütün içerisine karıştırarak tüketmekte etkili olacaktır.

4- Çınar Yaprağı

Çınar yaprağının romatizma ve eklem ağrılarına çok iyi geldiği bilinmektedir. Bu özelliğinden faydalanmak için çınar yaprağını çay demler gibi demleyip, ağrı olan bölgeye sürmek yeterli olacaktır. Bu sayede ağrılarınızın dindiğini ve dizlerinizin rahatladığını görebilirsiniz.

5- Zencefil ve Zencefil Yağı

Zencefil tıp ki zerdeçal gibi güçlü antioksidan özelliğine sahip bir besindir. Bu özelliği sayesinde güçlü bir ağrı kesicidir. Zencefili toz haline getirip çayını demlemek yada bal içerisine karıştırarak macununu yaparak tüketmek bu özelliklerinden faydalanmak için yeterli olacaktır.

Aynı zamanda aktarlardan bulabileceğiniz zencefil yağını ağrıyan dizinize sürmekte ağrılarınızın dinmesini sağlayacaktır. Ama kalıcı çözüm istiyorsanız zencefil çayını ve ya macununu düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir.

Önemli Bilgi: Tüm bu bahsettiğimi konular kesinlikle bir tedavi değildir. Doktorunuzun vereceği tedavi yöntemine yardımcı olmaktadırlar. Tüm bu saydığımız yöntemleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve yukarıdaki besinlere alerjiniz varsa asla denememelisiniz.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu