Ana Sayfa Sağlık Egzamayı Kısa Sürede Kurutan Kuru Dut Kürü Tarifi

Egzamayı Kısa Sürede Kurutan Kuru Dut Kürü Tarifi

9171
0

Egzama, çoğunlukla nedeni bilinmeyen kaşıntılı bir deri hastalığıdır. Egzamanın nedeni olarak çoğunlukla psikolojik nedenler ve dış etmenler gösterilmektedir. Egzama çocuklar dahil herkeste görülebilen bir hastalıktır.

Egzama, mevsimsel ve dönemsel olarak da görülebilir. Bazı kişilerde yaz aylarında kaybolur ve kışın tekrar ortaya çıkabilir. Kaşıntılı bir hastalık olmasından dolayı aşırı derecede rahatsızlık veren bir hastalıktır.

Egzama tıbbi ilaçlar ile iyileştirilebilir ve ya etkisi azaltılabilir. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bitkisel bir kürün tarifini sizlere aktarmaya çalışacağız. Bu kür ile egzama tamamen tedavi edilmektedir.

EGZAMA TEDAVİSİNDE KULLANILAN DUT KÜRÜ

Kullanılacak Malzemeler;

Bir avuç kuru beyaz dur

Yarım litre klorsuz su

Hazırlanışı;

Kürün hazırlanışı oldukça kolaydır. Yarım litre klorsuz suyu kaynatın ve kaynama esnasında bir avuç kuru dutu suyun içerisine atın. Daha sonra ocağın altını kısarak kısık ateşte 6 dakika daha kaynatın.

Bu sürenin ardından ocağı kapatın ve kaynayan karışımın elinizi yakmayacak kadar ılımasını bekleyin. Artık karışımınız hazır.

KURU DUR KÜRÜ NASIL KULLANILIR?

Egzama ellerinizde ise, ellerinizi ılımış olan suyun içerisine sorun ve 10 dakika kadar suyun içerisinde bekletin. Daha sonra ellerinizi 1 saat boyunca yıkamayın. 1 saat sonra ellerinizi temiz suyla yıkayabilirsiniz.

Eğer egzama ayaklarınızda ve ya suyun içerisinde sokamayacağınız bölgede ise karışımı bir kaşık yardımıyla egzamalı bölgeye dökün. Bu şekilde 10 dakika devam edin. Ardından karışımı döktüğünüz bölgeyi ellerde olduğu gibi 1 saat boyunca yıkamayın.

Bu kür 2 hafta boyunca haftada 3 defa olacak şekilde uygulanır. Kürü her defasında taze olarak hazırlamalısınız. Yoksa etkisini göremezsiniz. Eğer kürü uygulamaya başladıktan itibaren 10 gün içerisinde bir gelişme olmazsa kürü kullanmayı bırakınız.

Bu kürü denemeden önce doktorunuza danışmayı ve öncelikle tıbbi yardım almayı denemeyi unutmayınız.

Bu faydalı bilgileri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.