Göz Altı Halkalarını Azaltmanın Yolları

Göz altı halkaları ve yorgunluk hepimizin sorunları arasında yer alıyor. Bugün sizler için bu sorunlardan nasıl kurtulabileceğiniz konusunda bazı ip uçları bulduk ve paylaşıyoruz.

Eminim fazla kahve tüketiminin cilde zarar verdiğini düşünüyorsunuz. Fakat bu hiç de umduğunuz gibi değil. Kafein sanılanın tam aksine cilde oldukça faydalı. Dermatologların paylaştığı bu bilgiler hepinizi çok şaşırtacak.

Göz Altı Halkalarını ve Yorgunluğunu Azaltmanın Yolları

1- İçeceklere Dikkat Edin

Kafein Tüketmek Gölz Altı Halkalarını Azaltır

Kafeinli içecekler sanıldığı gibi ciltte sıvı kaybına neden olmaz. Kafeinli içecekleri fazla tüketmenin cildinizi kurutacağından ve göz çevrenize zarar vereceğinden korkuyorsanız, korkmanıza gerek yok.

Kafein göz çevresindeki kılcal damarların küçülmesini sağlayarak bu bölgede oluşan şişliklerin azalmasını sağlar. Aynı zamanda direk olarak yüzünüze de uygulayabilirsiniz.

Fakat unutulmamalıdır ki bazen aşırı kafeinli içecek tüketmek uykusuzluk ve baş ağrısı gibi sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle günde 4 kupa kahveden fazlası tüketilmemelidir.

2- Sinüsleri Düzenli Olarak Temizleyin

Sinüsleri Temizlemek Göz altı Halkalarını Azaltır

Eğer sizin de sürekli olarak burun akıntınız varsa dikkat edin. Çünkü bu sinüslerinizin dolduğunu gösteriyor olabilir. Sinüslerin dolası göz çevresindeki damarların dolasına neden olur.

Bu durumda göz çevresinde siyah halkaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sinüsleri belirli aralıklarla temizlemek gerekmektedir.

3- Kafein Maskesi Yapın

Kafein Maskesi Yapmak Göz Altı Halkalarını Azaltır

Biraz önce bahsettiğimiz gibi kafein yüz için oldukça faydalıdır. Kafeini direk maske olarak yüzümüze uygulayabiliriz.

Aşırıya kaçmamak şartıyla hazır kafeinli maskeleri kullanabilirsiniz. Kafein aynı zamanda ciltte kalojen üretimini arttıran amino asitleri de desteklemektedir.

4- Kahvaltıda Avokado Tüketin

Avokado Tüketmek Göz Altı Halkalarını Azaltır

Vücudumuz doğal yağlara ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle doğal yağları tüketmeyi asla atlamamalıyız. Bu nedenle avokado, süt ürünleri, somon gibi besinleri tüketmeliyiz. Bu besinler hücre duvarlarını güçlendirir ve zarar görmelerini engeller.

İşte şimdi yapmanız gereken ilk şey kahvaltınıza bir tane avokado eklemek olmalıdır. Bu cildinize ve vücudunuza çok iyi gelecektir.

5- Uyurken Baş Pozisyonunuza Dikkat Edin

Uyurken Baş Pozisyonuna Dikkat Etmek Göz Altı Halkalarını Azaltır

Uyurken başınızın gövdenizden aşağıda değil aynı seviyede olmasına dikkat edin. Tüm gece başınız aşağıda yatarsanız göz etrafında halkaların oluşmasına neden olur. Bu durum aynı zamanda yorun bir görüntüye sahip olmamıza da neden olur.

Kaynak: brightside.me

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu