Ana Sayfa Haberler Hava Ambulansı İnmek İstediği Tarlanın Sahipleri İzin Vermeyince Geri Döndü

Hava Ambulansı İnmek İstediği Tarlanın Sahipleri İzin Vermeyince Geri Döndü

462
0

Bir tarla bir insan canından daha kıymetli olabilir mi? Oluyor muş sanırım. Samsun’da hava ambulansı bir hastayı almak için inmek istediği tarlaya tarla sahipleri tarafından izin verilmeyince hastayı almadan geri dönmek zorunda kaldı.

Edinilen bilgiye göre bu olay Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Altınkaya Mahallesinde meydana geldi. Acil hastaneye gitmesi gereken kalp hastası bir kişi için ambulans istendi.

Hava Ambulansı İnemedi

Hava Ambulansı Yönlendirildi

Ancak hasta kişinin mahallede bulunan barajın Sinop tarafında bulunmasından dolayı ve sokağa çıkma kısıtlamasından feribot seferlerinin olmamasından dolayı hava ambulansı istendi.

Bu ihbar üzerine Samsun’dan havalanan hava ambulansı belirtilen bölgeye ulaştı. Fakat bölge çok dağlık ve yamaç olduğu için inebileceği sadece bir tarla vardı. Bu tarlaya inerek hastayı almak istedi.

Tarla Sahipleri İnmesine İzin Vermedi

Fakat bu haberi alan tarla sahipleri helikopterin inmesine izin vermedi. Helikopterin ineceği tarlaya toplanan tarla sahipleri el kol hareketleri yaparak, helikopterin inmesine izin vermedi.

Bunun üzerine helikopter etrafta 10 tur atmak zorunda kaldı. Bu durumu 112 merkezine bildiren helikopter tarla sahipleri izin vermediği için hastayı almadan geri dönmek zorunda kaldı.

Bunun üzerine hastaya Sinop’tan kara yoluyla ulaşması için kara ambulansı yönlendirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.