Ana Sayfa Haberler İlk 1 Milyon Liranın sahibi belli oldu! İşte O soru ve Cevabı

İlk 1 Milyon Liranın sahibi belli oldu! İşte O soru ve Cevabı

184
0

Uzun yıllardır herkesin merakla ve heyecanla takip ettiği “Kim Milyoner Olmak İster?” isimli yarışmada sonunda 1 Milyon lira kazan kişi belli oldu. Geçtiğimiz yıl sezon finalinde 1 Milyon liralık soruya ulaşan fakat süresi yetmediği için açtıramayan genç yarışmacı bu sezonun ilk bölümünde milyonluk soruyu açtırdı ve cevapladı.

Tatlı kıvırcık saçları ile tanıdığımız Arda Ayten, geçtiğimiz yıl yaptığı konuşmada parası olmadığı için yılda sadece 150 kitap okuyabildiğini söylemişti.

Daha henüz 19 yaşında olan ve eğitim hayatına Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde devam eden Arda Ayten, genel kültürden bilime kadar bir çok alan bir çok zorlu soruya cevap verdi.

Son olarak 1 Milyonlu soru olarak karşısına İstiklal Marşı ile ilgili bir soru çıktı. Bu soruyu doğru cevaplayabilmek için istiklal marşını baştan aşağıya defalarca okuyan gen yarışmacı sorunda soruya doğru cevap vermeyi başardı.

İşte o 1 Milyonluk soru:👇

1 Milyon Liralık soru

“On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?”

Sorunun doğru cevabını vermek için İstiklal Marşını defalarca okudu ve sonunda cevabını verdi. Tüm ekran başındakiler ve ailesi cevabın doğru olup olmadığını heyecan içinde bekledi.

Doğru cevap açıldığında Arda Ayten’in işaretlemiş olduğu şık yeşil yanıyordu ve bunun anlamı artık 1 Milyon Lirayı kazana bir kişi vardı.

İşte o anlar ve sorunun doğru cevabı:👇

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.