Ana Sayfa Haberler İstanbul depremin ne kadar şiddetli olduğunu gösteren görüntüler ortaya çıktı

İstanbul depremin ne kadar şiddetli olduğunu gösteren görüntüler ortaya çıktı

317
0

Ülkemiz bir çok şiddetli depremler oluşturabilecek fay hatlarına sahip. Bu fay hatları üzerinde her an şiddetli depremler meydana gelebiliyor. Bugün de bu depremlerden biri yaşandı.

İstanbul’da olması beklenen güçlü bir deprem bu deprem midir, bilinmez ama meydana gelen bu depremde oldukça şiddetliydi. Bugün saat 13:59’da Merkez üssü Marmara Denizinin Silivri açıkları olarak belirlenen 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Deprem sonrasın büyük bir panik yaşandı. Bu panik nedeniyle İstanbul trafiği kilitlendi. Aynı zamanda bu güçlü deprem İstanbul’la komşu olan bir çok ilden de hissedildi.

Depremin şiddetini gösteren videolar ortaya çıktı. 👇

Bu videoda görüldüğü gibi devasa gökdelenler sanki oyuncak gibi sallanıyor. Bu deprem sonrası gene akıllara ilk gelen soru İstanbul depreme ne kadar hazır. Geçirdiğimiz büyük depremler sonrası nasıl bir önlem ve dersler aldık oluyor.

Fakat bugünde görüldüğü gibi değişen hiçbir şey yok. İnsanlara deprem hakkında daha çok eğitim verilmeli ve yapılan binalar depreme karşı daha dayanıklı olarak inşaat edilmeli.

Tabi sadece İstanbul değil tüm ülke bu konuda bilgilendirilmeli ve eğitilmelidir. Bu meydana gelen deprem sonra yetkililerin yaptıkları açıklamalara göre can kaybı bulunmuyor. Bazı binalarda çatlaklar olduğu ve bu nedenle boşaltıldığı bilgisi verildi.

Bu deprem ve sonrasında yaşanılanlar hakkında sizde görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.