Ana Sayfa Haberler İstanbul’u zehirleyen bitkinin ne olduğu ortaya çıktı

İstanbul’u zehirleyen bitkinin ne olduğu ortaya çıktı

1450
0

İstanbul’da yaşanılan ıspanak nedeniyle zehirlenme olaylarının ardından bir araştırma başlatıldı. Yapılan bu araştırma sonrasın Beypazarı’ndan gelen ıspanakların arasına şeytan elması otunun karıştığı anlaşıldı.

İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğün’den “Zehirlenmeye ıspanakların arasında karışan yabancı otların sebep olduğu analizlerle meydana çıkmıştır” açıklamasının ardından gözler büyük illerin ıspanak ihtiyacını karşılayan Beypazarı’na çevrilmişti.

Bu açıklamanın ardından incelemelerde bulunan Beypazarı Ziraat Odası, İstanbul’a gönderilen ıspanakların içerisine şeytan elması otunun karıştığını açıkladı.

OTLARIN BULUNDUĞU TARLADA İNCELEME YAPILDI

Yapılan bu açıklamanın ardından otların karıştığı düşülen tarlada incelemelerde bulunuldu. Yapılan incelemeler sonucunda tarlanın bir kısmında halk arasında “pıtırak” olarak da bilinen şeytan elması otunun bulunduğu görüldü.

Bu incelemenin ardından tarla sahibi bir açıklamada bulundu,” Yaklaşık 15 bin ton ıspanağın gönderildiğini ve bunun içerisinde 120 – 200 kilo kadar bu ottan karışmış olabileceğini söylediler. Daha önce böyle bir olayın hiç başlarına gelmediğini ve bu otun ıspanağa çok benzemesinden dolayı çok karıştırıldığını dile getirdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.