Yararlı Bilgiler

Kimsenin Sevmediği Kişiliğe Sahip 5 İnsan Türü

İnsanlar yaşamları boyunda hayatta kalabilmek için karşısındaki kişileri hep sorgulamak zorunda kalmıştır. Herkesin herkesi sevmek gibi bir zorunluluğu yoktur. Bazı kişiliğe sahip insanlar toplumda gerçekten sevilmiyorlar. Bu kişileri ve özelliklerini sizler için derledik.

Bakalım sizde bize hak verecek misiniz? Makalenin sonunda düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

İşte Kimsenin Hoşlanmadığı Kişiliğe Sahip 5 İnsan Türü

1-Cehalet

Yazım hataları yapan kişiler çoğunlukla güvenilmez bulunurlar . Gerçek hayatta hoş, kibar ve nazik bir kişi olabilirsiniz, ancak e-postalardaki dil bilginiz deki birkaç hata muhtemelen insanların size karşı tutumunu etkileyecektir.

İnsanları metinlerindeki hatalara göre yargılayan insanlara gelince, bilim adamları, bir kişinin yazım hataları ve hatalara tepkisiyle içe dönük veya dışa dönük olup olmadığını anlaşılabildiğini söylüyorlar. Okuryazarlık genellikle içe dönük olanları rahatsız eder. Hatalara dikkat etmezseniz, muhtemelen dışa dönük bir kişisiniz.

Ancak iyi eğitimli olmak ve sadece herkesin sizi sevmesini sağlamaz. Uluslararası eğitim kuruluşlarına göre, zeka seviyesinin bir kişinin başarısı ve zenginliği üzerinde etkisi vardır.

2-Sosyal Medya Fenomenleri

Sosyal medya fenomenleri kişilikleri bakımından çok fazla sevilmezler

Sosyal medya hesapları potansiyel işverenlere ve diğer insanlara bir kişi hakkında çok şey anlatıyor. Sosyologlar ve psikologlar bu sorunu incelediler ve itibarınızı bozabilecek çeşitli göstergeler topladılar.

  • Çok fazla resim var. Yemeleri olay yerinde bir gıda raporuna dönüşen insanlar var (her yemeğin farklı açılardan milyonlarca fotoğrafı vb.) Bu insanlar şüphe ile muamele ediliyor .
  • Çok fazla arkadaş.” Kural olarak, insanlar binlerce arkadaşı ve takipçisi olanlara güvenmiyorlar . Sosyal medya şöhretinin bu kişiyi ilgilendiren tek şey olduğunu düşünebilirler. Bilim adamları bile var öğrendim biz şaşırtmak veya yıldırmak insanların yaptığı bu nedenle kabul edilebilir, etrafında 338 çevrimiçi arkadaş aralığında bir yerde olduğunu.

3-Çok Mutlu Görünmek

Çok mutlu görünmek bazen insanlara itici gelebilir

Bir gülümsemenin sadece olumlu duygular getirebileceğine inanıyoruz. Ancak, gülümsemeleri çok geniş olan insanlar başkalarını rahatsız ediyor gibi görünüyor.

Psikologların söyledikleri: Aşırı mutluluk ve mutluluk hoşnutsuzluğa neden olur . Çok mutlu ve memnun olan insanlar (iyi bir sebep olmaksızın) saf ve hatta cahil görünüyorlar.

Ayrıca, her zaman olumlu ve neşeli iseniz, her zaman en tatsız görevleri alabilirsiniz. İnsanlar yolunuza çıkan görevlerin zorluklarını değerlendirecek kadar zeki olmadığınızı düşünecek ve bunları yapmayı reddetmeyeceğinizi varsayacaktır.

4-Aşırı Kuruntu

İnsanlar kendini eleştirenleri pek sevmezler. Yeni arkadaşlar veya işverenler üzerinde iyi bir izlenim bırakmaya çalışırken, bazı insanlar kendilerini fazla överler. İşte bir örnek: Bir iş görüşmesinde zayıflıklarınız hakkında soru sorulduğunu düşünün.

Yanlış cevaplar:

  • “Ben mükemmeliyetçiyim. Bir şeylerin yapılması gerekiyorsa uyuyamam ve başka türlü yapamam. ”
  • “İşkolik biriyim, hafta içi ve hafta sonu benim için aynı. Gerçi ailemin artık neye benzediğini gerçekten hatırlamıyorum. ”

Kimse bu sözlere inanmayacak. Aşırı kuruntulu olmak da bir kişinin itibarını etkiler ve bu davranışın samimiyetsiz göründüğü için kariyer basamaklarını tırmanmasını engeller.

5-Zor İsmi Olanlar

Zor bir isme sahip olmak insanlar tarafından sevilen bir özellik değildir.

Bazen insanların rahatsız olmasına neden olmak için hiçbir şey yapmamız gerekmez. 5 çalışma, telaffuz edilmesi zor isimlerin telaffuz edilmesi kolay isimlerden daha az olumlu değerlendirildiğini kanıtlamıştır. Yani basit isimleri olan insanlar genellikle başarılı ve daha saygılıdır.

Peki bu neden oluyor? Beynimiz her zaman yeni ve olağandışı şeylere şüphe ile davranır. Bir ad çok uzun veya garip görünüyorsa, sahibi otomatik olarak şüpheli bir kişi olur. Tabii ki, bu bilinçaltında gerçekleşir. Ünlülerin uzun ve garip isimlerini kitleler için daha basit bir şeye değiştirdiklerini hiç fark ettiniz mi?

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu