Sağlık

Kırkkilit ve Ardınç ile Bel Fıtığından Kurtulmak

Bel fıtığı, genellikle 30 ile 60’lı yaşlar arasında sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Omurganın aşırı zorlanması sonucunda diskler arasında bulunan kıkırdağın kayması ve sinirlere baskı yapması sonucunda meydana gelir.

Bel fıtığı her insanda görülebilmektedir. Ani hareket ile kayan diskler, ayaklara giden sinirlere ve omuriliğe baskı yapar. Bu da bir süre sonra inanılmaz ağrılara neden olabilir.

Bel fıtığından korunmak için aşırı kilodan kurtulmalı, sigara kullanmamalı ve hareketsiz yaşamdan vazgeçilmelidir.

Bel Fıtığından Kurtulmanın Yoları

Boyumuzdan daha uzun yerlere parmak ucumuzda yükselerek ulaşmaya uğraşmamalıyız. Ağır yük kaldırmamalı ya da mutlaka kaldırmamız gerekiyorsa yere dizlerimizi kırarak eğilmeli ve o şekilde yükü kaldırmalıyız.

Ani ve kontrolsüz hareketten uzak durulmalıdır. Düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.

Kırkkilit ve Ardınç ile Bel Fıtığından Kurtulmak

Bel Fıtığı için Kırkkilit ve Ardınç Kürü Tarifi

Kırkkilit otu tarifi;

Öncelikle kullanılacak otun orman kenarlarında yetişmesi çok önemlidir. Bir miktar kırkkilit otunu kireçsiz bir bardak su içerisinde kaynatıyoruz. Ardından kaynattığımız suyun ılımasını bekliyoruz. Ilıyan suyu bir süzgeç yardımı ile süzerek posalarından ayırıyoruz.

Hazırladığımız bu suyu bir kişinin yardımı ile boynumuzdan kuyruk sokumuna kadar en az 15 defa olacak şekilde yağlıyoruz.

Ardınç yağı tarifi;

Öncelikle yatağa yüzü koyun yatıyoruz ve bir kişinin yardımı ile ardınç yağını boynumuzdan kuyruk sokumuna kadar omurgamızın üzerine sürüyoruz.

Bu karışımlarla ağrılarınızda ciddi azalmalar olacaktır.

Bu bilgileri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın….

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu