Ana Sayfa Sağlık Kısa sürede gripten kurtulmanızı sağlayacak 4 yöntem

Kısa sürede gripten kurtulmanızı sağlayacak 4 yöntem

10678
0

Havaların yavaş yavaş soğumaya başlamasıyla grip ve benzeri rahatsızlıklar daha sık görülmeye başlıyor. Bu hastalıklardan kendimizi korumak için çok daha dikkatli olmalıyız. Grip ve benzeri hastalıkların en büyük ilacı şüphesiz ki C vitamini. C vitamini en çok limonda bulunmaktadır.

Bu gün sizlere gripten kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak 4 yöntem hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Gripten kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak 4 yöntem

Ayaklarınızı limonla ovmak

Topuk ve ayakların emilimi oldukça yüksektir. Bu nedenle topuk ve ayaklarınıza 10 dakika boyunca limonla masaj yaparsanız. Limonda bulunan C vitamini hızlı bir şekilde vücuda yayılacak ve gripten kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır.

Limon suyu, tuz ve karabiber karışımı

Bu karışımı hazırlamak oldukça kolaydır. 1 kaşık limon suyuna tuz ve karabiber ekleyin ve için. Ardından gribin kısa sürede gittiğini ve rahatladığınızı göreceksiniz.

Limon suyu ile gargara yapmak

Yarım çay bardağı suyun içerisine 2 çorba kaşığı limon suyunu ekleyin ve karıştırın. bu karışım ile gargara yaptığınızda ağzınızda oluşan yaralara ve gribe birebir gelecektir.

Limon suyunu burnunuza uygulayın

Grip ve soğuk algınlığında en çok burun tıkanıklığı insanı rahatsız etmektedir. Burnunuz tıkanırsa bir kaç damla limon suyunu pamuğa damlatın ve burnunuza uygulayın.

Burnunuzun kısa sürede açıldığını göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.