Ana Sayfa Haberler Mansur Yavaş, Genelkurmay kavşağına Atatürk heykeli dikileceğini duyurdu

Mansur Yavaş, Genelkurmay kavşağına Atatürk heykeli dikileceğini duyurdu

99
0

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Genelkurmay ve TBMM kavşağına Atatürk heykelinin dikileceğini açıkladı.

5 ekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankaralı hemşehriliği kabulü dolayısıyla bir resepsiyon düzenlendi. Bu resepsiyonda konuşma yapan Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde TBMM ve Genelkurmay kavşağında yer alan kol saati şeklindeki heykelin kaldırıldığını duyurdu.

Bu kaldırılan noktaya Atatürk heykelinin yapılacağını bildiren Mansur Yavaş, Atatürk heykelinin nisan ayına kadar tamamlanacağını açıkladı.

Genelkurmay kavşağına Atatürk heykeli dikiliyor.

Mansur Yavaş’ın törendeki konuşması şu şekilde:

” Maalesef 27 Aralık’a yetişmiyor ama ilk defa burada söylüyoruz. İnşallah 23 Nisan’a yetiştirmeye çalışacağız. Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin önemli bir heykelini oraya yapıyoruz. Hem TBMM’ye hem bakanlıkların olduğu yerde en güzel bu heykelin yakışacağını düşünüyoruz. İnşallah bunu orada sergileyeceğiz.”

Milli günlerin bundan sonra çok daha görkemli kutlanacağını da ifade eden Yavaş, ortak değerleri, başkenti, Ankara’da yaşayan ve Atatürk’ü seven herkesi Ankaralı olarak kabul ettiklerini dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, “Hep birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte hemşehriliği tatmak ve yaşamak istiyoruz.”

Mansur Yavaş, bu konu hakkında kendi sosyal medya hesabından da bir açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.