Ana Sayfa Haberler Muğla’da Fedakar Baba Kızı Okula Gidebilsin Diye Yolu Kendi İmkanlarıyla Yaptı

Muğla’da Fedakar Baba Kızı Okula Gidebilsin Diye Yolu Kendi İmkanlarıyla Yaptı

128
0

Muğla Menteşe’de çiftçilik yapan Ramazan Korkut, kızını okula götürecek servisin yolların çok kötü olması nedeniyle köylerine gelememesinden dolayı kızını okula göndermekte zorluk çekiyordu.

Bunun üzerine köyüne gelen yolu kendi imkanlarıyla servisin rahatlıkla gidebileceği stabilize yol haline getirdi. Menteşe ilçesi Yemişendere Mahallesi’nin Tembeller mevkiinde oturan Ramazan Korkut evli ve 1 çocuk babası. 3 yıl önce çıkan bir yangında evleri yandı ve tüm birikimini kaybetti.

Bulundukları köye gelen dağ yolunun el verişsiz olmasından dolayı kızını anaokuluna gönderemedi. Bu yıl kızı Muğla Menteşe’de bulunan bir ilk okulda birinci sınıfa başladı. Bulundukları bölgede yol sıkıntısının devam etmesinden dolayı bu sorunu Menteşe Belediyesine bildirdiler.

Menteşe Belediyesi bulundukları alanın “orman yolu olduğu için yapamayacaklarını” iletti. bu cevabın üzerine baba Ramazan Korkut 20 bin lira borçlanarak 1 kepçe ve 4 kamyon kiraladı. Aynı zamanda destek olarak Menteşe Belediyesi 1 kamyon Orman Bölge Müdürlüğü’de 1 greyder desteğinde bulundu.

Yoğun bir çalışmayla yol 6 günde tamamlandı ve küçük kızın yol çilesi bitmiş oldu. Daha önce servise binebilmek için 4 kilometrelik yolu babasının götürmesi gereken küçük kızı artık servis evinin kapısında alabiliyor.

Küçük kız artık okuluna çok daha rahat gidebildiğini ve bu yol çilesinin bittiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Servis şoförü Fatih Aydın da, “Aracın girebileceği bir yol değildi. Artık sabah alıp, akşam bırakacağız. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. O yola girseydim, araçta bulunan diğer öğrencilerin can güvenliğini riske atardım. Herkesin beni anlayışla karşılayacağını umuyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.