Fotoğraf Galerisi

Okulu Yarıda Bırakan Dünyaca Ünlü Kişiler

Toplumda başarılı insanların mutlaka çok iyi okullar bitirdiği düşünüyor. Fakat bu düşünce çok yanlış. İyi okullarda okumak iyi bir eğitim almış olmak hayatta her zaman başarılı olacağınız anlamına gelmiyor. Şansınızın yanınızda olması ve istediğini şey için çok çalışmanız gerekiyor.

Bu konuda bir makale yazmak istedik ve araştırma yaparken dünyaca ünlü bazı kişilerin aslında hiç okumadıklarını yada erken yaşlarda okuldan ayrıldıklarını gördük. İşte duyunca çok şaşıracağınız dünyaca ünlü kişiler;

1-Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence ve yaşadığı değişiklikler

Jennifer Lawrence henüz 14 yaşındayken okuldan ayrıldı. Oyuncu olmak ve kariyerine bu hayali ile devam etmek için çok çalıştı ve sonunda şunda hayallerini yaşıyor.

2-Gisele Bündchen

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gisele Bündchen (@gisele)’in paylaştığı bir gönderi ()

Gisele Bündchen model olabilmek için 14 yaşında liseden ayrılmak zorunda kaldı. Bu kadar erken yaşta eğitimine ara vermesine rağmen şunda 5 dil konuşabiliyor.

3- Nicole Kidman

Nicole Kidman okulu yarıda bırakan ünlülerden

Nicole Kidman, oyuncu olabilmek için erken yaşta okulu bırakanlardan. 16 yaşında okulu bırakıp sahnelerde çalışmaya başladı ve sonunda dünyaca ünlü bir yıldız olmayı başardı.

4- Rihanna

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

badgalriri (@badgalriri)’in paylaştığı bir gönderi ()

Rihanna, kariyerine müzik ile devam edebilmek için 16 yaşın da okuldan ayrıldı ve 17 yaşında plak şirketi ile anlaşma yaptı. Şuanda dünyanın en ünlü isimlerinden biri durumunda.

5- Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. okulu yarıda bırakmış ama şuanda dünyaca ünlü

Robert Downey Jr. tembel diye adlandırılan öğrenci grubundandı. Babası ona her gün okula gitmesi yada gitmeyecekse bir iş bulması konusunda baskı yapıyordu. Oda 15 yaşında okulu bıraktı.

6- Johnny Depp

Johnny Depp eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalanalrdan

Johnny Depp, bir rock müzisyeni olabilmek için 15 yalında okulu bıraktı.

7- Tom Cruise

Tom Cruise eğitimini yarıda bırakıp ünlü olanalrdan

Tom Cruise, çocukluk hayali çok farklı olan ünlülerden. Çocukken rahip olmak istiyordu. Oda küçük yaşta okulu bıraktı ve oyuncu olabilmek için çabaladı.

8- Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe rolüne odaklanmak için eğitimini yarıda bırakmıştır

Daniel Radcliffe, Harry Potter çekimleri esnasında rolüne odaklanmak için okulu yarım bıraktı fakat çekimler bitmesine rağmen okula yeniden başlamadı.

9- John Travolta

John Travolta, ünlü olabilmek için 16 yaşında okulu bırakanlardan

John Travolta, oyuncu ve model olabilmek için 16 yaşında okulu bıraktı ve New York’a taşındı.

10- Avril Lavigne

Avril Lavigne, 17 yaşında bir plak şirketi ile profesyonel anlaşma imzalamasından dolayı liseyi yarım bıraktı.

11- Katy Perry

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KATY PERRY (@katyperry)’in paylaştığı bir gönderi ()

Katy Perry, şarkıcı olma hayali ile 15 yaşında okulu bıraktı. Ailesinin işi gereği çok fazla okul değiştirdiğini ve okullara bir türlü alışamadığını dile getiriyor.

Dünyaca ünlü olmayı başarmış bu kişilerin eğitim hayatları neredeyse yok. Ama bu kesinlikle doğru bir durum değil. Hayallerimiz her ne olursa olsun öncelikle eğitimimizi tamamlamalıyız.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu