Sağlık

Polar Kumaş Nedir? Zararları Nelerdir?

Kış aylarının vazgeçilmezi olan soğuk günlerde içimizi ısıtan battaniyeden tutun da kazak, pantolon, atkı, bere her türden evimizde bulunan polar ürünleri bu yazımızı okuduktan sonra direk çöpe atacaksınız.

Öncelikle polar nedir ona değinmek istiyorum. Polar hammaddesi petrol olan, yani atık pet şişelerinden üretilen polyester ipliğidir. Uzak Doğu ülkeleri ve Çin’ de yaygın bir sanayi kuruluşudur. Bu ülkeler kendi ülkelerinden toplanan gerektiğinde ise başka ülkelerden ithal edilen bu çöp atık şişeleri, poşetleri geri dönüşüm fabrikalarında işleyerek evlerimize kadar giren bu polar ürünleri elde ediyorlar.

Yetişkinler için olan bir montu üretmek için 25 büyük plastik şişe eritilip kullanılıyor. Yani evimizde çöp diye atılan pet şişeleri tekrar para vererek satın alıyoruz. Üzerimize eritilmiş plastiği giyiyoruz.

Poların Zararları Nelerdir?

Polar Kumaşın Zararları Nelerdir?

  • Polar ürünlerin hava geçirgenliği olmadığı için bizi sıcak tutar, hatta terlememize yol açar bu yüzden sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Çeşitli deri hastalıklarından tutunda birçok kötü hastalığa davetiye çıkartıyor. İçeriğinde kullanılan maddelerin kanserojen bir madde olduğunu bilmeliyiz.
  • Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, polyester kumaştan üretilen iç çamaşır giydirilen erkek hayvanlarda sperm kalitesinin etkilendiği ve sayısında ciddi azalma olduğudur. Dişi hamile hayvanlarda ise aynı deneme yapıldığında ani bebek düşüşleriyle karşılaşılmaktadır.

Evet, peki alternatif ürün olarak ne kullanmalıyız derseniz. Şiddetle doğal pamuk ve doğal yün ipek karışımı kumaş öneriyoruz. Doğal pamuk ürünleri yazın serin, kışın ise sıcak tutar. Sağlığımıza dost bir üründür. Lütfen çocuklarınızı ve kendi sağlığınızı düşünün.

Polar Hakkında Sık sorulan Sorular

Polar kumaş hakkında en çok sorulan ve cevabı araştırılan soruların cevaplarını paylaşıyoruz. Okumaya mutlaka devam edin.

Polar Sıcak Tutar Mı?

Polar hava geçirmediği için bizleri sıcak tutmaktadır.

Polar Polyester Midir?

Polar atık pet şişlerden oluşturulan polyester ipliğinden üretilmektedir. Polar polyesterdir.

Polar Kumaşın Hammaddesi Nedir?

Polar kumaşlar polyester ipliğinden üretilmektedir. Ham maddesi atık pet şişelerden elde edilen polyester ipliğidir.

Polar Kumaş Alerji Yapar Mı?

Polar kumaşlar üretildikleri madde bakımından ciltte döküntü ve kaşıntılara neden olabilmektedir.

Polar Kumaş Esner Mi?

Polar kumaşın esnemesi için üretim aşamasında içerisine elastik maddeler karıştırılması gerekmektedir. Bu sayede az da olsa esneme özelliği kazanabilir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu