Yararlı Bilgiler

Sarı Nokta Hastalığını Bitiren Mucize Baharat

Bu yazımızda, ülkemizde adını bir kente veren baharat olarak bilinen safran baharatının inanılmaz faydalarını ve doğru kullanılır ise göz sağlığına nasıl iyi geldiğini anlatamaya çalışacağız. Umarım severek okuyacağınız bir yazı olur. Hadi birlikte bu efsane baharatın marifetlerine yakından bakalım.

Yabancı bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre safran baharatı, ileriki yaşlarda yaşlılığın etkisi ile gözlerimizde oluşan sarı nokta hastalığını önemli ölçüde iyileştirdiği ortaya çıkmıştır.

Sarı Nokta hastalığı nedir ?

Sarı nokta göz merkezimizde bulunan ve görme yetimizi sağlayan bir noktadır.  Yaşımız ilerledikçe bu merkez görme yetisini yavaşça kaybetmekte ve sorunda körlüğe kadar gitmektedir. Sarı nokta hastalığı, körlüğün ana sebepleri arasında görülmektedir. 

Dünya üzerinde bir çok insan bu hastalık ile uğraşıyor. Bu hastalığın ortaya çıkmasında daha çok genetik faktörler olsa da sigara kullanımı bu süreci hızlandırıp daha erken yaşlarda bu hastalığa yakalanmamıza neden oluyor. 

Safran sarı nokta hastalığına nasıl iyi gelir

Sarı nokta hastalığı çok dikkat edilmesi gereken bir hastalıktır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Allah’ın bize sunduğu bir nimet safran otu imdadımıza yetişiyor. 

Dünyada özellikle Hindistan’da yetişen ve ülkemizde de bir ile ismini veren safran otu düzeli kullanıldığında görme yetimizi oldukça güçlendiriyor. Yabancı bilim adamlarının safran baharatı üzerinde yaptıkları incelemeler sonucu her gün düzenli olarak 20mg bu baharattan tüketen bir kişinin çok kısa sürede eskisinden çok daha iyi görmeye başladığı ortaya çıkmıştır.

Safran baharatı vücudumuzda oksijen dolaşımını hızlandırmakta ve bu nedenle görme yetimizi sağladığımız sinir sistemimize faydası olmaktadır. Bu baharatın faydaları tek bunla bitmiyor tabi ki, aynı zamanda bu baharat hücre ölümlerini durdurmaktadır. 

Bu baharatı düzenli olarak tüketmek için safran çayı olarak yada baharat olarak tüketebilirsiniz. 

Sevdikleriniz ile mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür dileriz. Umarım bu yazımız sizler için keyifli olmuştur. Eklememizi istediğiniz noktaları lütfen yoruma eklemeyi unutmayın.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu