Yararlı Bilgiler

Tıkalı Lavaboları Açmanın 5 Kolay Yolu

Lavaboların tıkanması hepimizin başına gelmiş ve oldukça sinir bozucu bir durumdur. Bu durum güncelik işlerimizi aksatmakta ve sinir bozmaktadır.

Tıkalı lavaboları açmak için piyasa bir çok kimyasal ürün satılmaktadır. Ama bu dikkat siz kullanıldığında sağlığa büyük zararlar verebilmektedir. Bugün evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve tıkalı lavaboları hemen açacak 5 pratik yöntemden bahsetmek istiyoruz.

Bir gün sizinde ihtiyacınız olabilir. Sonuna kadar okumayı unutmayın…

Tıkalı Lavaboları Açmanın 5 Kolay Yolu

TIKALI LAVABOLARI AÇMANIN YOLLARI

Sıcak Su, Sirke ve Karbonat Karışımı;

En çok tıkanan lavabolar genellikle mutfak lavabolarıdır. Eğer sizinde başınıza böyle bir durum gelirse hemen eşit miktarda karbonat ve sirkeyi karıştırın ve lavabonun deliğine dökün. Ardından kaynar suyu da dökün. Lavabonun hemen açıldığını göreceksiniz.

Su ve Tuz Karışımı;

En çok tıkanan giderlerden biride banyo giderleridir. Saç ve sabun artıkları gibi bir çok nedenden dolayı banyo giderleri kolaylıkla tıkanabilir. Bu gibi durumda tuz ve su karışımını deneyebilirsiniz.

Bulaşık Deterjanı Kullanma;

Giderleri temizlemenin en pratik ve kolay yollarından biri bulaşık deterjanı ve sıcak su karışımıdır. Bunun için tıkalı olan gidere bir miktar bulaşık deterjanı dökün ve yarım saat bekleyin ardından kaynar suyu dökün. Giderin hemen açıldığını göreceksiniz.

Lavabo Pompası Kullanma;

Lavabo pompası ilk akla gelen yöntemlerden biridir. Ama bu aracı doğru kullanmak gerekir. Öncelikle lavabonun deliğine pompayı güzel bir şekilde oturttun. Ardından musluğu açın ve lavabonun yarıya kadar su dolmasını bekleyin.

Evye Süzgeci Kullanma;

Özellikle mutfak lavabolarında evye süzgeci kullanmak lavabonuzun tıkanmasını engelleyecektir. Bu süzgeç gidere kaçarak tıkanmaya neden olabilecek maddeleri engelleyecektir.

Bu pratik ve kolay yöntemleri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu