Sağlık

Tiroid Hastalığı Tedavisi İçin Doğal Kür Tarifi

Günümüzde bir çok kişi tiroid hastalığı ile uğraşmaktadır. Tiroid bezleri, boynumuzun ön kısmında bulunan iki lobdan oluşmaktadır. Tirod bezleri, vücudumuzun metabolizmasını kontrol eden T3 ve T4 hormonlarını salgılamaktadır.

Tiroid rahatsızlıkları üç grup altında incelenir. Bunlar; tirod bezlerinin fazla çalışması, az çalışması ve tiriod bezlerinde oluşan kitleler olarak adlandırılır.

TİROİD HASTALIĞININ BELİRTİLERİ

 1. Yorgunluk ve uyku problemi
 2. Dengesiz kilo
 3. Ruhsal sorunlar
 4. Boyun ağrıları ve ses kısılması
 5. Ciltte ve saçlarda değişiklik
 6. Bağırsak problemleri
 7. Adet düzensizliği
 8. Kas ve iskelet sistemi sorunları
 9. Kontrol altına alınamayan kolesterol
 10. Göz problemleri
 11. Çarpıntı
 12. Sinirlilik
 13. Terleme
 14. Sıcağa tahammül edememe

Tüm bu belirtilerin biri veya bir kaçı sizde de varsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

TİROİD HASTALIĞININ ÇEŞİTLERİ

Tiroidin Az Çalışması (Hipotiroid);

Bu rahatsızlık tiroid bezlerinin az çalışması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Tiroid bezleri az çalışır ve metabolizmayı kontrol eden T3 ve T4 hormonları az salgılanır. Bu durumda metabolizmanın yavaş çalışmasına neden olur.

Hipotiroid görülen kişilerin en büyük özelliği aşırı kilo almalarıdır. Bu rahatsızlık kadınlarda %2 oranında erkeklerde ise %0.1 oranında görülmektedir.

Tiroidin Fazla Çalışması (Hipertiroid);

Bu rahatsızlıkta tiroid bezleri hızlı çalışmaktadır ve vücuda aşırı miktarda T3 ve T4 hormonları salgılanmaktadır. Bu durumda metabolizmanın hızlı çalışması anlamına gelir.

Bu durumda kalp çarpıntıları, kalbin hızlı atması ve bağırsakların hızlı çalışmasından dolayı ishal ortaya çıkmaktadır. Bu hastalığa yakalanma oranı kadınlarda erkeklere göre 5 kat daha fazladır.

Tiroid bezinin hızlı çalışması nodül oluşumuna da neden olmaktadır.

Tiroid Bezinde Kitle Oluşumu;

Bu rahatsızlık tiroid bezinde oluşan nodüllerin çoğalarak kitle oluşturması ve kansere dönüşmesi şeklinde olmaktadır.

Böyle bir rahatsızlığınız varsa öncelikle mutlaka doktorların önerilerini dinlemeli ve ona göre yaşamalısınız. Şimdi sizlere başta tiroid rahatsızlıkları olmak üzere bir çok rahatsızlığa iyi gelecek bir kür hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bu kürün hazırlanışı çok kolay ve pratik.

Tiroid Hastalığı için ceviz kürü
Tiroid Hastalığına İyi Gelen Ceviz Kürü

TİROİD RAHATSIZLIĞI İÇİN CEVİZ KÜRÜ TARİFİ

Kullanılacak Malzemeler;

 • 2 LT Su
 • 50 Adet fındık büyüklüğünde yeşil ceviz
 • 10 gr Karanfil
 • 10 gr Tarçın

Hazırlanışı;

Öncelikle cevizlerin yeşil kısımlarını soyun ve cevizleri 2 LT suyun içerisine atın. Cevizlerin acısı gidene kadar her gün olacak şekilde suyunu değiştirin. Ardından eczanelerde bulabileceğiniz hijyenik kireçli suyun içerisinde cevizleri bekletin.

Bu işlemlerin ardından cevizlerin acısının iyice çıkmış olması gerekmektedir. Ardından cevizleri şeker ile kaynatın. Kaynama esnasında cevizleri kontrol edin. Cevizlere çatal batacak kıvama geldiğinde karanfil ve tarçını da ekleyin.

Ardından en az 3 hafta olacak şekilde günde 2 – 3 adet cevizinden ve bir çay kaşığı suyundan tüketin.

Ceviz Kürünün Faydaları;

Bu kür gerçekten mucizevi bir kürdür. Bu kürü kullanmak için illa hasta olmanıza gerek yok. Bu kür tiroid hastalıklarına iyi gelmesinin yanısıra, cinsel gücü arttırır ve beyin sağlığı açısından da oldukça faydalıdır.

Aynı zamanda ceviz içerisinde barındırdığı güçlü antioksidanlar sayesinde radyasyonun etkilerini azaltır ve radyasyona karşı vücudu korur.

Kullanmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler;

Öncelikle burada anlattıklarımızın bir tedavi yöntemi olmadığını sadece tavsiye olduğunu unutmayın. Bu karışımı denemeden önce mutlaka doktorunuza danışın ve cevize karşı alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirin.

Bu bilgileri sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu