Fotoğraf Galerisi

Victoria’s Secret Şovlarının Perde Arkası

Her yıl düzenlenen ve dünya çapında milyonlarca insanın takip ettiği Victoria’s Secret Şovları insanların en çok bekledği şovlar arasındandır. Bu şovlarda ünlü müzisyenler ve daha bir çok ünlü isim sahne alırlar. Bu şovlar için gösteriye katılacak mankenler aylar öncesinden hazırlanmaya başlar ve bir çok zorlu sürece ve uzun bir diyet programı uygulamak zorunda kalırlar.

Bu şovlar için davetli listeleri özenle hazırlanmakta ve davet edilecek kişiler titizlikle seçilmektedir. Victoria’s Secret Şovları ilk başladığında sadece ABD’de düzenlenmekteydi. Fakat son yıllarda özellikle Avrupa ve Asya kıstasında bir çok önemli şehirde düzenlenmeye başlandı.

Bu şovlar için mankenler bir çok zorlu süreçten geçiyorlar. Bizlerde sizler için bu maratonun ve şovların perde arkalarını hazırladık.

Victoria's Secret Şovlarının Perde Arkası

Victoria’s Secret Şovlarının Perde Arkasında Yaşanılanlar

Yolculuk

Yolculuklar şirketin rengi olan pembe bir uçakla yapılmaktadır. Bu yolculukta modellerle birlikte sponsorlar, operatörler, basın organları ve şova katılacak davetlilerde bulunmaktadır. Bu nedenle modeller kendileri için hazırlanmış özel kıyafetlerle yolculuk yaparlar. Bu yolculuk esnasında farklı hediyelerde dağıtılır.

Pembe Elbiseler

Şovun perde arkasında hazırlıklar yapılırken modeller fotoğrafçılara poz verirler. Bu pozların vazgeçilmez ögesi olan pembe cübbelerde üzerindedir. Bu çekilen fotoğraflar şirketin sosyal medya hesaplarından paylaşılır.

Çalışan Kişiler

Perde arkasında bu şovun sorunsuz bir şekilde düzenlenmesi için çalışan büyük bir takım vardır. Bu takım tam olarak kaç kişiden oluşmaktadır bilinmiyor ama sadece makyaj ekibi 100 kişiden oluşmaktadır.

Yüz Makyajı

Yüz makyajı bu şovlarda oldukça önemlidir. Bu nedenle makyaj sanatçıları özel bir yöntem uygularlar. Öncelikle makyaj yapılacak modelin yüzüne özel bir masaj uygulayarak yüz hatlarının daha belirgin olması sağlanır.

Ardından yüzdeki şişliklerin giderilmesi ve pürüzsüz bir görünüm için ince bir bezin içerisine sarılı buz parçaları ile yüz temizlenir.

Makyaj

Bu şovun en önemli arka plan çalışmalarında biri makyajdır. Gösteri gününde makyaj ve saç yapım işlemleri toplam 5 saat sürmektedir. Makyaj sanatçıları bu şovlarda modellerin dikkat çekici olması için tüm hünerlerini sergilerler ve özel yöntemler uygularlar.

Beslenme

Bu şovlar modeller için oldukça yorucu geçmektedir. Bazen şovlarda kullanılan aksesuarlar çok ağır olabilmektedir. Bu ağrılıkla yürümek ve ardından fotoğraf çektirmek oldukça yorucu ve enerji isteyen bir iştir.

Bu nedenler modeller beslenmelerine çok dikkat ederek şovlardan önce enerji veren besinler tüketmeyi tercih ederler.

Fantazi Sütyen

Her yılın şovun en çok beklenen anı bu sütyenin sergilenmesidir. Bu sütyenin hazırlanması yaklaşık olarak 300 saat sürmektedir ve özenli bir işçilik istemektedir.

Tamamı değerli taşlarla hazırlanan bu sütyen için milyonlarca dolar harcanmaktadır.

İşte bu herkesin merakla beklediği yılın en çok izlenen şovunun perde arkası bu şekildedir.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/whats-happening-behind-the-scenes-in-victorias-secret-dressing-rooms-426360

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu