Ana Sayfa Haberler WhatsApp için son gelen özellik herkesi memnun etti

WhatsApp için son gelen özellik herkesi memnun etti

550
0

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, hem iOS hem de Android kullanıcıları için beta uygulamasını güncelledi.

Android beta uygulamasına gelen güncelleme, yaklaşık bir hafta önce iOSuygulamasına eklenen Grup Sohbetleri için Davetiye özelliğini Android beta uygulamasına da getiriyor.

Fakat özellik henüz geliştirme aşamasında olduğundan iOS beta uygulamasında olduğu gibi Android beta uygulamasında da kullanıma sunulmuş değil.

iOS beta uygulamasına gelen güncelleme ise önemli bir özelliği ortaya çıkarıyor.

WhatsApp, uygulama içinde bulunan arama motorunu sürekli olarak geliştiriyor olsa da bu geliştirmeler genellikle kullanıcıların fark edemeyeceği kadar küçük değişiklikler içeriyor.

Son iOS beta güncellemesinin uygulamaya eklediği Gelişmiş Arama özelliği, WhatsApp kullanıcılarının arama motorunu kullanarak aradıkları tüm mesajları kolaylıkla bulabilmesini sağlayacak gibi duruyor.

Yeni Gelişmiş Arama özelliğinde kullanıcılar, eskiden olduğu gibi bir metin mesajı bulmak için bir anahtar kelime ya da kelime grubu girebilecekler. Üstelik geçmiş dönemde aranan anahtar kelimeler, ‘Yakında Arananlar’ başlıklı bir listede kullanıcılara gösterilecek.

Kullanıcılar bu listeyi istedikleri zaman ‘Temizle’ butonuna basarak temizleyebilecekler. Bununla birlikte WhatsApp’ın arama motoruna Fotoğraflar, GIF’ler, Videolar gibi medya kategorileri geliyor. Böylece kullanıcılar yalnızca metin mesajlarını değil, geçmişte gönderilen medya dosyalarını da kolaylıkla bulabilecekler.

Gelişmiş Arama özelliği, iOS beta uygulamasının kodlarında bulunsa da henüz kullanıcıların erişimine açılmış değil.

Özellik kullanıcılara sunulduğunda direkt olarak kullanabilmek için WhatsApp beta uygulamasını güncel tuttuğunuzdan emin olun. Ayrıca özelliğin yakın gelecekte Android beta uygulamasına da geleceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.