Yabancı Dizi Önerileri – İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler

İzlemediğiniz taktirde pişman olacağını tüm zamanların en iyi yabancı dizlerini sizler için araştırdık ve hepsini bu rehberde topladık. Yabancı dizi önerileri olarak sizlere sunabileceğimiz kapsamlı bir rehber hazırlamaya çalıştık.

Bu rehberimizde aksiyon, korku, komedi, aşk, gerilim, suç, bilim kurgu ve fantastik dizi kategorilerinde bir çok dizi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu rehber IMDB değerleri dikkate alınarak ve titizlikle hazırlanmıştır.

Hadi hep birlikte bu muhteşem dizilere göz atalım.

56- Lupin (2021)

Yabancı Dizi Önerileri Lupin (2021)

IMDb Puanı: 7.6

Bahsedeceğimiz bu diziye IMDb tarafından düşük not verilmiş. Fakat bu dizi ülkemizde en çok izlenen yabancı diler arasında yer alıyor. Dizi dünyaca ünlü “Arsen Lüpen” kitabından derlenmiştir.

Dizide konu olarak, çocukluğunda ailesine kötü davranan zengin bir aileden intikam almak isteyen bir hırsızın yaşadıkları anlatılmaktadır. Beyefendi hırsızımız aileden intikam almak için öncelikle çok değerli olan bir gerdanlığı çalacaktır.

Bizlerin severek takip ettiği bu diziyi sizde mutlaka izleme listenize almalısınız. Bu nedenle yabancı dizi önerileri listemize ekledik.

55-Daredevil (2015- )

En İyi Yabancı Diziler Daredevil

IMDb Puanı: 8.7

Son yılların en iyi Marvel yapımlarında bir tanesi. Netflix üzerinde yayınlanan bu dizi her bölümüyle izleyenleri ekrana bağlamayı başarmıştır.

Sokaktan çıkan kahramanların hayatlarını anlatmaktadır. Daradevil, süper kahraman dizisi ve ya filmi sevenler tarafından mutlaka izlenmelidir.

54-OZ (1997 – 2003)

En İyi Yabancı Diziler OZ

IMDb Puanı: 8.7

Hapishane dizilerini sevenlerin izlemesi gereken mükemmel bir yapım. Meşhur Oswald Hapishanesi “OZ” olarak bilinmektedir. Bu hapishanede her türde mahkum bulunmaktadır.

Hayatta kalmak isteyen herkesin kendi çıkarlarını koruması gerekmektedir. Uzun yıllar önce yayınlanmış olsa da halen mükemmelliğini korumaktadır.

Mutlaka izlenmesi gereken harika bir yapım.

53-Person Of Interest (2011-2016)

En İyi Yabancı Diziler Person Of Interest

IMDb Puanı: 8.4

İşlenecek suçları önceden bilebilseniz neler yapardınız? İşte tam bu sorunun cevabını veren bir dizi. Yayınlandığı 5 sezon boyunca izleyenleri kendisine bağlamayı başarmış güzel bir yapım.

Konu olarak son zamanlarda suçlar çok artmıştır ve artık durdurulması gerekmektedir. Bu sırada gizemli bir kişi işlenecek suçları önceden tahmin edebilen bir program hazırlar.

Fakat bu programı kullanmak herkese göre değildir. Bunun için eski bir CIA ajanı olan Reese görevlendirilir.

Sizde aksiyon dolu bir dizi arıyorsanız mutlaka izleme listenize eklemelisiniz.

52-Mr. Robot (2015 – )

En İyi Yabancı Diziler Mr. Robot

IMDb Puanı: 8.4

Dizi gerçekten mükemmel. Dizide konu olarak gündüzleri siber güvenlik uzmanı geceleri kanun tanımayan bir hacker olan bir genci anlatıyor.

İlk yayınladığı sezon 10 bölüm olarak yayınlandı. İlk sezonunda büyük bir izleyici kitlesine ulaştı ve diğer sezonlarında garantisini aldı.

Gerilim, suç ve dram türü dizilerden hoşlananların mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Bizde yabancı dizi önerileri listemize ekliyoruz.

51-Euphoria (2019)

En İyi Yabancı Diziler Euphoria

IMDb Puanı: 8.4

Euphoria, 2019 yılında yayınlanan en iyi yabancı diziler sıralamasına girmeyi başarmıştır. Güçlü bir oyuncu kitlesine sahip olan dizi, ilk yayınlandığı andan itibaren izleyenlerin beğenisi toplamıştır.

Dizide konu olarak bir grup lise öğrencisinin günümüzde yaşadıkları sorunları anlatmaktadır.

Dizi en iyi HBO dizileri arasında yer almaktadır. Eğer sizde hafta sonu için güzel bir dizi arıyorsanız, mutlaka izlemelisiniz.

50-Shameless (2011 – )

En İyi Yabancı Diziler Shameless

IMDb Puanı: 8.7

İzleyenlerin bastırılmış duygularını ortaya çıkarabilen oldukça garip bir dizi. Bu diziyi izleyenlerin bastırılmış duyguları ortaya çıkıyor.

Konu olarak sorunlu bir aile ve yaşadıkları anlatılmaktadır. Eğer izinde engel olamayacağınız ve sonunda birilerinin zarara göreceği bastırılmış duygularınız varsa izlemeyin.

Ama bu dizi her daim öneriler listesinde kendine yer bulmuştur.

49-Doctor Who (2005 – )

En İyi Yabancı Diziler Doctor Who

IMDb Puanı: 8.7

Gelmiş geçmiş en uzun soluklu dizi diye biliriz. Dizinin ilk bölümleri 1963 yılında yayınlanmıştır. Büyük bir ihtimalle bir benzeri de yoktur. Konu olarak zamanda ve mekanlarda yolculuk yapabilen Doktor isminde bir kişinin yaşadıkları maceralar anlatılmaktadır.

Doktor, son olarak genç bir görünüşe büründüğü için dizi sürekli olarak devam edebilmektedir. Bilim kurgu sevenlerin soluksuz takip edecekleri gerçekten mükemmel bir yapım. Bizi yabancı dizi önerileri listemizin içerisine ekliyoruz.

48-The Crown (2016 – )

En İyi Yabancı Diziler The Crown

IMDb Puanı: 8.7

Altın Küre almayı başarmış mükemmel bir diziden bahsetmek istiyoruz. Bu dizimizin konusunda Kraliçe II. Elizabeth’in tahta geçişi ve yaşadıkları anlatılıyor.

Son yılların en çok izlenen ve adından söz ettiren dizileri arasına girmeyi başarmıştır. Kraliçenin tahta çıkışı ve bu süreçte siyasi olarak yaşadıkları işlenmektedir.

Tarih dizilerini sevenlerin soluksuz izleyeceği bir Netflix dizi serisi. Bizde listemize ekliyoruz.

47-Dexter (2006 – 2013)

En İyi Yabancı Diziler Dexter

IMDb Puanı: 8.7

Çok sürükleyici ve mükemmel bir dizi. İzlerken karakteri kıskanabilirsiniz. Kahramanımız bir adli tıp uzmanıdır. Olay mahalline gider ve olayın nasıl olduğunu ortaya çıkarır.

Buraya kadar her şey normal geliyor. ama garip olan kahramanımız aynı zamanda bir seri katildir. Polisler tarafından yakalanamayan suçluları öldürmektedir.

Her bölümüyle izleyenleri ekrana kilitlemeyi başarmış bu mükemmel diziyi mutlaka izlemelisiniz.

46-Six Feet Under (2001-2005)

En İyi Yabancı Diziler Six Feet Under

IMDb Puanı: 8.7

Kara mizah ve dram sevenler ekran başına bu tam sizin istediğiniz gibi bir dizi. 2000 yılında yayınlandığında en çok izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır.

Konu olarak cenaze evi işleten bir ailenin başından geçenler anlatılmaktadır. Dizi yayınlandığı dönemde bir çok ödül almış ve bir çok yarışmaya aday gösterilmiştir. Bizde yabancı dizi önerileri listemize ekliyoruz.

45-Modern Family (2009- )

En İyi Yabancı Diziler Modern Family

IMDb Puanı: 8.7

İlk olarak 2009 yılında izleyiciyle buluşan Modern Family, ilk andan itibaren hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. En iyi komedi yabancı diziler listesinde üst sıralarda yer almaktadır.

Konu olarak birbirinden çok farklı 3 ailenin yaşamları ele alınmaktadır. Komedi dizilerini seven biriyseniz mutlaka izlemeni gerekiyor.

44-Vikings (2013 – )

En İyi Yabancı Diziler Vikings

IMDb Puanı: 8.6

Macera, aksiyon, dram bu dizide ne isterseniz var. Son dönemlerin harika dizilerinden bir. Dizide eski çağlarda yaşanan olaylar efsaneleştirilerek anlatılıyor.

Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Vikings, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer alıyor. Yabancı dizi önerileri listemizin ilk sıralarına kendine yer veriyoruz.

43-The Newsroom (2012-2014)

En İyi Yabancı Diziler The Newsroom

IMDb Puanı: 8.6

Yayınladığı dönemin gerçek olaylarını anlatan mükemmel bir yapım. Yayınlandığı dönemde BP’nin petrol sızıntısını, Arap baharı gibi bir çok konuyu ele almıştır.

Haberciliğin arka planını gözler önüne sermiştir. Eğer sizde haberciliği ve gerçek haberleri öğrenmek istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz. Tüm baskılara rağmen inandıkları şeyden vazgeçmeyen bir grup gazeteciyi ele almaktadır.

42-Dark (2017 – )

En İyi Yabancı Diziler Dark

IMDb Puanı: 8.6

Yayınlanmaya başladığı ilk andan itibaren izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarmış mükemmel bir Alman yapımı Netflix dizisi. Konu olarak bir Alman kasabasında kaybolan iki küçük çocuğu işlemektedir.

Son yılların en iyi yabancı dizileri arasında gösterilmektedir. İzlerken tüm dikkatinizi vermeniz gereken bir dizi. İzleyen herkes bir sonraki bölümün yayınlanmasını heyecanla beklemektedir.

41-Suits (2011 – )

En İyi Yabancı Diziler Suits

IMDb Puanı: 8.6

Komedi ve mizah dizilerini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken mükemmel bir yabancı komedi dizisi. Konu olarak çok zeki biri olan Mike Ross, eğitim hayatını yarıda bırakmak zorunda kalır. Hayatı boyunca bir sürü olumsuzlukla karşılaşan kahramanımız, bu nedenle hayallerini gerçekleştiremez.

Hayatını başkalarının yerine sınavlara girerek kazanmaktadır. Fakat hayatı New York’un en başarılı avukatlarından biriyle karşılaşmasıyla değişecektir.

Yabancı dizi önerileri listemize ekliyor ve mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

40-Narcos: Mexico (2018)

En İyi Yabancı Diziler Narcos: Mexico

IMDb Puanı: 8.4

Dizi oldukça güzel bir Netflix serisi olan Narcos serisinin devamı niteliğindedir. Konu olarak 1980’li yıllarda Meksika’da yaşanmış uyuşturucu savaşları anlatılıyor.

Guadalajara Karteli’nin gerçek öyküsü ele alınarak hazırlanmıştır. Yayınlanan her bölümüyle çok beğeni toplamış suç ve dram türünde bir dizi.

39-Barry (2018)

En İyi Yabancı Diziler Barry

IMDb Puanı: 8.3

Komedi türü dizler arasında ilk sıralara koyduğumuz ve izlemekten keyif aldığımız bir dizi. Konu olarak eski bir tetikçi olan kahramanımızın başından geçenler anlatılıyor. Dizi tam bir kara komedi.

Gelecek yaşantısından memnun olmayan kahramanımız bunu değiştirmeye karar veriyor. Fakat bu sandığı kadar kolay olmayacak. Geçmişi bir türlü yakasını bırakmıyor.

38-Killing Eve (2018)

En İyi Yabancı Diziler Killing Eve

IMDb Puanı: 8.3

Gerilim türünde dizilerden hoşlananların mutlaka izlemesi gereken harika bir yapım. Dizide psikopat bir seri katil ve onu avlamak için uğraşan bir kadının başından geçenler anlatılıyor.

Bu iki kadın her bölümde bir birlerini kovalıyor. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

37-The Bing Bang Theory (2007 – )

En İyi Yabancı Diziler The Bing Bang Theory

IMDb Puanı: 8.2

Dizi yayınlandığı her bölümüyle izleyenleri gülme krizine sokmayı başarmıştır. Konu olarak kuantum fiziği ile uğraşan iki arkadaşın güzel bir kızla karşılaşmalarıyla başlar. Bu iki kafadarın karşılaştıkları güzel kızdan sonra hayatları birden değişir.

Yaşadıkları bu değişim ve hayatlarında olanlar komedi olarak anlatılmaktadır. En iyi yabancı diziler ve yabancı dizi önerileri arasında en başlarda olacak şekilde ekliyoruz.

36-Lucifer (2015- )

En İyi Yabancı Diziler Lucifer

IMDb Puanı: 8.2

Yayınladığı andan itibaren oldukça yüksek bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Konu olarak cehennem kralı olarak bilinen Lcifer, artık bulunduğu karanlık dünyadan sıkılmıştır. Bu nedenle görevinden istifa eder ve melekler şehri olarak bilinen Las Angelas’a yerleşir.

Burada bir bar işletmeye başlar. Fakat bir gün bulunduğu barda bir cinayet işlenir ve güçlerini kullanarak polislere yardım eder. Bu şekilde suçluların bulunması konusunda yardım etmeye başlar.

35-The Haindmaid’s Tale (2017 – )

En İyi Yabancı Diziler The Haindmaid’s Tale

IMDb Puanı: 8.6

Son yılların en çok izlenen dizilerinden birini daha anlatmak istiyoruz. Yayınladığı dönemde ülkemizde ve dünyada büyük bir izleyici kitlisine ulaşmayı başarmıştır. Konu olarak Amerikan hükümeti bir terör saldırısı sonucunda yıkılmış ve bütün üst seviyedeki kişiler öldürülmüştür

Yönetim radikal grubun eline geçmiştir. Bu olaydan sonra ülkede farklı sorunlar ortaya çıkmaya başlamış ve salgınlar görülmüştür. Aynı zamanda ülkede doğurganlık artık bitme noktasına gelmiştir.

Ülkede doğurganlığı devam eden bir kaç kadından biri olan Offred, üst düzel komutanların çocuklarını doğurması için onlara verilmiştir. Dram ve bilim kurgu alanında olan dizi mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer almaktadır.

34-The Haunting Of Hill House (2018)

En İyi Yabancı Diziler The Haunting Of Hill House

IMDb Puanı: 8.6

Son yılların en çok izlenen Netflix yapımları arasında gösterilmektedir. Konu olarak eski evlerinden ayrılmak zorunda kalan bir ailenin bu evlerinden ayrılma nedenlerini işlemektedir.

Gerilim türü bir yapım olan dizide eski ve yeni dönüşümlü olarak işlenmektedir. Gerilim sevenlerin mutlaka izlemesi gereken mükemmel bir yapım.

33-Fringe (2008 – 2013)

En İyi Yabancı Diziler Fringe

IMDb Puanı: 8.4

Bilim kurgu sevenlerin izlenmesi gereken diziler listesinde mutlaka yer alması gereken mükemmel bir dizi. Dizide konu olarak, bir ajan ve ona yardım eden bilim adamı ve oğlunun başından geçenler anlatılıyor.

Bu üçlü birbiri ile bağlantılı garip olayları çözmeye çalışmaktadır. Bilim kurgu, gerilim ve dramın birlikte olduğu mu mükemmel diziyi yabancı dizi önerileri listemize ekliyoruz.

32-Lost (2004 – 2010)

En İyi Yabancı Diziler Lost

IMDb Puanı: 8.4

Eğer bir efsane arıyorsak bu dizi ta kendisi oluyor. Yayınlandığı dönemde çok büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. İzleyen herkesin hafızasına kazınmış ve halen tekrar tekrar izlenmektedir.

Konu olarak bir yolcu uçağının ıssız bir adaya düşmesi ve bu adada yaşanan olaylar konu alınmaktadır. Yayınlanan son final bölümüyle izleyenleri hayal kırıklığına uğratmış olsa da o gerçek bir efsanedir.

Eğer şimdiye kadar izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

31-The Walking Dead (2010 – )

En İyi Yabancı Diziler The Walking Dead

IMDb Puanı: 8.4

Dizi 2010 yılında yayına başlamış ve yayınlandığı ilk bölümden itibaren en çok izlenen diziler arasında yerini almayı başarmıştır. Dizide konu olarak dünyada ortaya çıkan bir zombi salgını konu alınmaktadır.

Bir polis memuru olan Rick Grimes, bir hastane odasında gözünü açar ve anlar ki dünya artık eski dünya değildir. Fakat ailesi dışarıda olduğu için biran önce onlara ulaşmak zorundadır.

Mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler sıralamasında en üst sıralarda yerini almıştır. Bizde bu doğrultuda yabancı dizi önerileri listemize ekliyoruz.

30-After Life (2019)

En İyi Yabancı Diziler After Life

IMDb Puanı: 8.4

Öncelikle komedi ve dram türünde dizilerden hoşlananlar izlenmesi gereken diziler listelerine bu dizi mutlaka yazmalılar. Dizide Tony isimli karakterimizin eşini kaybettikten sonra yaşadıkları anlatılmaktadır.

Tony eşini kaybettikten sonra kişilik olarak çok değişmiştir. Artık hiç bir şeye önem vermeyen ve hiç bir kimseyi düşünmeyen bir kişi haline gelmiştir. Tüm yapmak istediklerini gerçekleştirmek için çabalamaktadır.

Fakat bu durumda rahatsız olan yakın çevresi onu değiştirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu süreçte ortaya komedi ve dram türünde harika bir yapım ortaya çıkmıştır.

29-Undone (2019)

En İyi Yabancı Diziler Undone

IMDb Puanı: 8.3

Animasyon türünde dizi sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir diziden daha bahsetmek istiyoruz. Konu olarak başından kötü bir kaza geçen Alma isimli karakterimiz bu kazadan sonra bazı gizemli güçlere sahip oluyor.

Alma, sahip olduğu zamanda yolcuk yapabilme yeteneği sayesinde babasının nasıl öldüğünü ve bu yeteneğe nasıl sahip olduğunu araştırıyor. Bu araştırma esnasında başında bir sürü garip olay geçiyor.

Eğlenceli ve gizemli bir dizi arayanların mutlaka izlemesi gereken bir dizi.

28-Bodyguard (2018)

En İyi Yabancı Diziler Bodyguard

IMDb Puanı: 8.3

Türkiye’de de oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahip olan dizimiz, ilk yayınlandığı 2018 yılında dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

2018 yılının en başarılı yapımları arasında gösterilen Bodyguard, ülkemizde de en çok izlenen diziler arasında yerini almaktadır. Konu olarak içişleri Bakanı Julia Montague ve onu korumakla görevli David Budd’un başından geçenler anlatılmaktadır.

Yabancı dizi önerilerimiz arasında ilk sıralarda gelmektedir.

27-Homeland (2011 – …)

En İyi Yabancı Diziler Homeland

IMDb Puanı: 8.3

2011 yılında yayınlanmaya başlayan dizimiz, suç ve gerilim dizilerini sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir. Bir CIA ajanı olarak çalışan Carrie Mathison’un yaşadıkları konu alınmaktadır.

Yayınlandığı her bölümde ayrı bir heyecan yaşatmayı başarmış olan Homeland, yabancı dizi önerileri arasına ekleyebileceğimiz güzel diziler arasında yerini alıyor.

26-Ray Donovan (2013)

En İyi Yabancı Diziler Ray Donovan

IMDb Puanı: 8.3

Öncelikle belirtmek isteriz ki suç ve gerilim sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Dizimiz 2013 yılında yayınlanmış ve ilk yayınlandığı andan itibaren hiç beklenmedik bir yükseliş yakalamayı başarmıştır.

Dizide Los Angeles’da yaşayan ve zengin kişilerin sorunlarını çözmekle uğraşan bir danışmanın başından geçenleri anlatmaktadır. Kahramanımız zenginlerin sorunlarını çözmekte oldukça başarılıdır. Fakat kendi aile yaşantısında hiç o kadar da başarılı değildir.

25-Arrested Development (2003)

En İyi Yabancı Diziler Arrested Development

IMDb Puanı: 8.7

Komedi türünce oldukça başarılı bir dizi olan Arrested Development, komedi sevenlerin izlemesi gereken bir dizi. Dizide kahramanımız Michael Bluth, ailesi ile daha fazla zaman geçirmek için ortağı olduğu aile şirketinden ayrılır.

Ailesi ile daha fazla zaman geçirmeye başlar fakat bazı şeyler hiç planladığı gibi gitmez. Ailemizin başından geçen bu olaylar komedi olarak anlatılmaktadır.

24-The Sopranos (1999 – 2007)

En İyi Yabancı Diziler The Sopranos

IMDb Puanı: 9.2

Dizide Amerikan ve İtalyan mafyasının başında olan kahramanımızın başından geçenler anlatılmaktadır. Soluksuz ilenecek bir dizi serisi olan The Sopranos, yayınlandığı yıllar büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Mafya ve aksiyon dizilerini sevenlerinin mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Yabancı dizi önerileri listemize ekliyoruz.

23-Jack Ryan (2018)

En İyi Yabancı Diziler Jack Ryan

IMDb Puanı: 8.2

Yabancı dizi önerileri listesine ekleyebileceğimiz güzel bir dizi daha. Dizide uzun yıllardır CIA ajanı olarak görev yapan Jack Ryan, ilk kez bir saha görevine atanır.

Fakat bu görev oldukça tehlikelidir ve hayatta kalmak istiyorsa çok fazla mücadele etmesi gerekmektedir. Soluksuz izleyeceğiniz bir dizi.

22-Criminal Minds (2005 -)

En İyi Yabancı Diziler Criminal Minds

IMDb Puanı: 8.1

Uzun yılladır devam eden efsanevi bir dizi. Dizi 2005 yılında başladı ve içinde bulunduğumuz yılda halen devam ediyor. Dizide suçluların işledikleri suçları ve yaşadıkları ortamlarda ki davranışlarını analiz ederek onların nasıl düşündüklerini bulmaya çalışan uzman bir grubu anlatıyor.

Her sezon soluksuz izlenen bir dizi. Yabancı dizi arayanların mutlaka izlemeleri gereken bir yapım.

21-Taboo (2017)

En İyi Yabancı Diziler Taboo

IMDb Puanı: 8.5

Gerilim ve gizem türünde bir dizi arayanlara önerebileceğimiz ve mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Dizide son yıllların gözde oyuncularından Tom Hardy başrol oynuıyor.

İngiltere ve ABD’nin savaştığı bir dönemi anlatan dizide Tom Hardy tarafından canlandırılan James Keziah Delaney, karakterinin başından geçen garip olaylar anlatılıyor.

20-Fleabeg (2016)

En İyi Yabancı Diziler Fleabeg

IMDb Puanı: 8.6

Fleabeg, hayatta karşılaşılan zorlukları ve olumsuzlukları komedi yoluyla bizlere anlatan mükemmel bir dizidir. 2016 yılında yayınlanan bu dizi ilk başladığında izlenme rekorları kırmıştır.

Kahramanımız hayatında başına gelen olumsuzluklardan ve aksiliklerden olayı yaşantısından nefret etmektedir. Ne zaman işleri yoluna sokup hayatını düzeltmek istese başına kötü olaylar gelmektedir. Kahramanımızın bu yaşadıkları komedi yoluyla bizlere anlatılmaktadır.

Eğer şimdiye kadar izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gereken diziler arasında yer almaktadır.

19-Hannibal (2013-2015)

En İyi Yabancı Diziler Hannibal

IMDb Puanı: 8.5

Son yılların en çok izlenen ve beklenen dizileri arasındadır. Dizi konu olarak FBI dedektiflerinden Will Graham ve FBI sekiz kızın kayı olmasını araştırmaktadır. Fakat karşılarında olan seri katil çok ilginç ve karmaşıktır. Will Graham, katilin zihnini bir türlü okuyamamakta ve yapacaklarını kestirememektedir.

Bu nedenle ülkenin en iyi psikiyatrı olan Dr. Hannibal Lecter’dan yardım ister. Fakat yardım istediği kişide hiç görüldüğü kadar masum bir kişi değildir.

Son derece sürükleyici bir konusu olan Hannibal, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yerini almıştır.

18-Spartacus (2010-2013)

En İyi Yabancı Diziler Spartacus

IMDb Puanı: 8.5

Yayınlandığı dönemde izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarmıştır. İsyan ederek Roma’ya kafa tutan kölelerin yaşadıklarından esinlenerek hazırlanmıştır. Bir gladyatör olan Spartacus eşinin öldürülmesinden sonra eşinin intikamını almaya yemin eder.

Yanında toplanan bir grup köle ile Roma’ya kafa tutmaya başlar. Yanında bulunan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu mücadelede Spartacus’un yaşadıkları anlatılmaktadır.

Dizi üç sezon sürmüştür ve her sezon en çok izlenen diziler arasında kendine yer bulmayı başarmıştır.

17-Outlander (2014–)

En İyi Yabancı Diziler Outlander

IMDb Puanı: 8.5

Dizi başlangıcı 1945 yılı olarak gösterilmektedir. Savaş bitmiştir ve savaş hemşiresi olan Claire, uzun bir aradan sonra evine dönmüştür. Eşiyle uzun bir aradan sonra tekrar buluşan Claire, tatil yapmak için eşiyle tekrar balayına çıkarlar.

Balayında tarihi bir yapı olan Taş Çemberini ziyaret ederler. Bu sırada orada bulunan taşlardan birine dokunan Claire kendisini birden eski bir dönemde bulur. Gittiği dönem savaşlar yüzünden yılıkmış olan İskoçya’dır. Kendisini birden 1743 yılında bulan Claire ne yapacağını bilemez.

Konusu bakımından epey farklı bir dizi olan Outlander, son dönemin en çok beğenilen dizileri arasında gösterilmektedir. Bizce mutlaka izlemelisiniz.

16-Inside Look: The People v. O.J. Simpson (2016)

En İyi Yabancı Diziler Inside Look: The People v. O.J. Simpson

IMDb Puanı: 8.4

Dizi ABD’de geçen gerçek bir hikayeden esinlenerek yapılmıştır. 1980’li yılların önemli sporcularından olan O.J. Simpson cinayet şüphesi ile tutuklanır. Bu süreçten sonra soruşturmayı yürüten savcı ve avukatların yaptıkları ve uyguladıkları taktikler konu alınmıştır.

Simpson, eski karısını ve yanındaki erkeği öldürmekle suçlanmaktadır. Avukatları onu kurtarmak için her yolu denemiştir. Arık son karar jüri üyelerinindin. Dizi son yılların en heyecan verici dizileri arasında gösterilmektedir.

15-The Queen’s Gambit (2020)

Yabancı Dizi Önerileri The Queen's Gambit

IMDb Puanı: 8.7

Dizi Walter Tevis tarafından yazılan dünyaca ünlü bir romandan uyarlanmıştır. Konu olarak 1950 yıllarında anne ve babasından ayrılmak zorunda kalan ve bir yetim hanede büyüyen Beth’nin başından geçenleri anlatmaktadır. Beth, zaman içerisinde satranç konusunda uzmanlaşır ve bu konuda bir yıldız haline gelir.

Fakat her şeyin bir bedeli olduğu gibi bu ününde bir bedeli olacaktır. Dizi 2020 yılında Netfilix üzerinden yayına başlamıştır. Sizde gerçekten izlenebilecek bir dizi arıyorsanız bu diziyi mutlaka listenize eklemenizi öneririz.

14-Watchmen (2020)

Yabancı Dizi Önerileri Watchmen

IMDb Puanı: 8.1

Dizi 2020 yılında HBO dizilerinden biri oalrak izleyiciyle buluşmuştur. İlk olarak 2009 yılında sinema filmi olarak ekrana gelmiş ve büyük bir ilgi görmüştür. Konu olarak bir grup maskeli ve gizlemli kahramanın başından geçenleri anlatmaktadır.

Kahramanlarımız paralel evrende kanunsuz ve suçlu olarak görülmekte ve devlet tarafından aranmaktadır. Kendilerine atılan cinayet kendilerini kurtarmaya çalışmaktadırlar. Bu konuda verdikleri mücadeleyi konu almaktadır. Mutlaka izlemeni gereken diziler arasındandır.

13-Gangs of London (2020)

Yabancı Dizi Önerileri Gangs of London

IMDb Puanı: 8.6

Dizi geçtiğimiz yılın en çok ses getiren dizileri arasında yer alıyor. Konu olarak Londra’yı bölüşmüş dünyanın en azılı çeteleri arasında geçen çatışmaları ve olayları konu alıyor. 20 yıldır gücü elinde tutan çete liderinin bir suikast sonucunda öldürülmesinden dolayı işler kızışıyor.

Öldürülen çete liderinin oğlunun intikam almak için yaptıkları ve bu süreçte yaşanılanlar anlatılıyor. Soluksuz izleyeceğiniz gerçekten mükemmel bir yapım.

12-Ramy (2019)

Yabancı Dizi Önerileri Ramy

IMDb Puanı: 8.0

Uzun yıllar önce Mısır’dan göç etmek zorunda kalan bir ailenin oğlu olan Ramy ve hayatını konu alan izlenmesi gereken bir dizi. Ramy, Müslüman bir ailede büyümüştür. Fakat şuanda içerisinde bulunduğu toplum çok farklı olduğu için kültür farkı yaşamaktadır.

Bu süreçte kendini tanımak ve kendini bulmak adına yaşadığı olaylar anlatılmaktadır. Tavsiye edeceğimiz diziler arasında yerini almıştır.

11-The Outsider (2020– )

Yabancı Dizi Önerileri The Outsider

IMDb Puanı: 8.1

Dizi 2020 yılında izleyiciyle buluştur. HBO yapımları arasında olan dizi, kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Dizi 11 yaşında bir çocuğun cesedinin parkta bulunması ile başlıyor. Cesedin üzerindeki bulgular şehirde sevilen ve iyi bir baba olan Terry Maitland’ı işaret etmektedir.

Polis Terry’i herkesin içerisinde tutuklar. Terry ne kadarda suçsuz olduğunu belirtse de tüm deliller onu göstermektedir. İlerleyen zamanlarda polisin buldukları ve Terry’nin anlattıkları birbirini tutunca davanın konusu değişmektedir.

Tavsiye edebileceğimiz soluksuz izleyeceğiniz diziler arasında.

10-Kingdom (2019 – )

Yabancı Dizi Önerileri Kingdom

IMDb Puanı: 8.3

Soluksuz izleyeceğiniz bir Netflix dizisidir. 2019 yılında izleyiciyle buluşmuş ve büyük ilgi görmüştür. Dizi aynı zamanda Kore dizileri arasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Dizide açıklık ve kuraklıktan dolayı diz çökmüş bir krallık anlatılmaktradır.

Krallık tüm bu zorlukların arasında birde bulaştığı kişileri bir canavara dönüştüren salgınla uğraşmaktadır. Halk tüm bu olanların suçlusu olarak veliaht prensi suçlamaktadır. Fakat prens kendisinin suçsuz olduğunu ve bu olanların asıl suçlusunu bulmakta kararlıdır.

9-The Witcher (2019– )

Yabancı Dizi Önerileri The Witcher

IMDb Puanı: 8.3

Efsane haline gelmiş bir Netfilix dizisi daha. Dizi 2019 yılında başlamış ve adeta bir efsaneye dönüşmüştür. Sırf bu diziyi izleyebilmek için Netflix abonesi olan milyonlarda insan vardır. Dizide uzun yıllardır barış içerisinde yaşamış elf, cüce ve insanlar arasında başlayan büyük bir savaşı anlatmaktadır.

Dizinin asıl kahramanı olan The Witcher lakaplı suikastçı kendisine vaat edilen çok değerli bir çocuğu beklemektedir. Bu çocuk diğer çocuklardan çok farklıdır ve büyük güçlere sahiptir.

8-Altered Carbon (2018– )

Yabancı Dizi Önerileri Altered Carbon

IMDb Puanı: 8.1

Dizi 2018 yılında izleyiciyle buluşmuş ve Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında kendine yer bulmuştur. Dizide dijitalleşme ile insan zihnin kontrol edilmesi ve ruhların bir nedende diğerine aktarıla bilmesi anlatılmaktadır.

Her bölümde ayrı bir heyecan yaşatan diziyi takip edenler yeni bölümlerinin yayınlanmasını heyecanla beklemektedir. Bizce mutlaka zaman ayrılıp izlenmesi gereken bir dizidir.

7-The Good Doctor (2017– )

Yabancı Dizi Önerileri The Good Doctor

IMDb Puanı: 8.2

2017 yılında aynı isme sahip bir Kore dizisinden esinlenerek yayın hayatına başlamıştır. Dizide otizmli ve gelişimsel engeli olan bir çocuğun çabaları ile cerrah oluşu ve yaşadıkları anlatılmaktadır.

Tüm dünyada büyük ilgi gören yapım 2019 yılında ülkemizde de Mucize Doktor adıyla yayına başlamıştır.

6-The Vietnam War (2017)

Yabancı Dizi Önerileri The Vietnam War

IMDb Puanı: 9.1

Dizi isminde de anlaşılacağı üzere Vietnam savaşında yaşanılanları anlatmaktadır. Belgesel tadında olan bu dizi 2017 yılında mini dizi olarak yayınlanmıştır. Tarihsel ve belgesel tadında dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizidir.

Dizide Vietnam savaşına katılmış yada görmüş kişilerin anlattıkları gerçek hikayeler anlatılmaktadır. Mutlaka izlenmesi gereken mükemmel diziler arasında yer almaktadır.

” Victoria’s Secret Şovlarının Perde Arkasında neler oluyor öğrenmek istemi misiniz? O zaman hemen Tıkla! >> https://vaybepost.com/victorias-secret-sovlarinin-perde-arkasi/

5-The Boys (2019)

En İyi Yabancı Diziler The Boys

IMDb Puanı: 8.8

2019 yılı dizi sektörü açısından oldukça bereketli geçen bir yıl oldu. Bu yıl ekranlara gelen bir diğer aksiyon dizisi de The Boys oldu.

Dizinin konusunda ününü ve güçlerini kötüye kullanan süper kahramanları engellemeye çalışan The Boys adlı bir grubun başından geçenler anlatılmakta.

Her bölümü ayrı bir heyecan olan dizi yayınlandığı yıl en çok izlenenler arasında yerini almayı başardı. Aksiyon dizilerini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyoruz.

4-When They See Us (2019)

En İyi Yabancı Diziler When They See Us

IMDb Puanı: 9.0

2019 yılında izleyiciyle buluşan dizi, Netflix efsaneleri arasında yerini almıştır. Yayınlandığı yıl en iyi dizler listesinde yerini alan dizi dört bölümden oluşan mini bir dizidir.

Yaşanmış bir hikayeyi anlatan dizide tarihte Central Park Beşlisi olarak adlandırılan beş gencin başından geçenleri anlatmaktadır. Gençler işlemedikleri bir tecavüz suçundan dolayı suçlanmaktadır.

Bu dizi yaşanmış bu hikayeyi gerçekten mükemmel bir şekilde izleyiciye aktarmıştır. Yayınladığı yıl özellikle Amerika’da büyük bir yankı uyandırmıştır.

3-Sharp Objects (2018)

En İyi Yabancı Diziler Sharp Objects

IMDb Puanı: 8.2

En iyi yabancı diziler listesinde mutlaka olması gereken mükemmel bir dizi. Dizide kendi yaşadığı şehirde öldürülen iki kızın olayını araştıran ve aynı zamanda kendi hayatını da araştırmaya başlayan bir muhabirin başından geçenler anlatılmakta.

Gerilim, suç ve aksiyon sevenlerin mutlaka izlemesi gereken mükemmel bir yapım.

2-Succession (2018)

En İyi Yabancı Diziler Succession

IMDb Puanı: 8.0

HBO tarafından 2018 yılında izleyiciyle buluşturulan mükemmel bir dizi. 21. Yüzyılda güç sahibi olmak için yapılması gerekenleri ve aile saadetini anlatan eşsiz bir yapım.

Dizide ROY isimli bir Medya kuruluşunda yaşanılanlar anlatılmaktadır. Her bölümü tamamladığınızda bir sonrakini heyecanla bekleyeceğiniz bir dizi. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

1-Ozark (2017 – )

En İyi Yabancı Diziler Ozark

IMDb Puanı: 8.3

Netflix tarafından yayınlanan ve en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Ozark her bölümüyle izleyicileri ekrana kilitlemektedir.

Dizide bir Finans Danışmanlık Şirketinde çalışan Marty Byrde ve Meksika’da yaşayan büyük uyuşturucu karteli arasında geçen olaylar anlatılmaktadır. Marty bu beladan kurtulmak için elindeki parayı biran önce bu kartele aktarmalıdır.

Her bölümüyle ayrı bir heyecan veren bu diziyi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu