Yararlı Bilgiler

Yazın Kusursuz Görünmek İsteyenler İçin 6 İp Ucu

Yaz geliyor ve herkes mükemmel ve zayıf görünmek istiyor. İçerisinde bulunduğumuz şu salgın günlerinde her ne kadar deniz ve keyfi yapmamız biraz zor olsa da insanlar mükemmel görünmek istiyorlar.

Fakat tüm kışın verdiği hareketsiz yaşamdan kaynaklı biriken kiloları kısa sürede maalesef mümkün değil. Kilo verme konusunda yapılan bir araştırmaya göre kısa boylu insanların kilo vermeleri uzun boylu insanlara göre daha zor.

Fakat fazla kilolarınız olsa bile fotoğraflarda mükemmel çıkmanın kolay yolları var. Bugün sizlere bu yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. Hadi hep birlikte göz atalım.

1-Fotoğraf Çekilirken Doğru Duruş

Fotoğraf Çekilirken Doğru Duruş

Kusurlarınızı bilmek önemlidir, bu da kişinin duruşlarına bağlı olarak çok daha ince veya daha şişman görünebileceği anlamına gelir. Soldaki resim, vücudu hafifçe kameraya doğru döndüğünde, sıkı bir karnı olan iyi bir duruşa örnektir. Aksine, sağdaki resim bize aynı kızı karnı dışarıda ve gevşekken ne kadar şişman olduğunu görebiliyorsunuz.

Daha sıkı görünmenin hilesi, biraz yan dönüp bir bacağını öne doğru koymak, çok daha ince bir vücut görünümü verecektir. Bir ipucu da yukarıdan fotoğraf çekmektir. Aşağıdan fotoğraflamak, gerçekte olduğundan çok şişman görünmenizi sağlayabilir.

2-Mayoyu Doğru Seçmek

Mükemmel görünmek için doğru maya seçimi

Düzgün vücutlu bayanlar için önemli olan giydikleri mayoların içinde nasıl göründükleridir. Genel olarak, 1 parçalı monokiniler veya yüksek belli dipleri olan 2 parçalı mayolarda daha iyi görünürler. Daha büyük göğüsleri olanlar için güçlü desteğe sahip üst kısımları olan mayoları tercih etmek önemlidir.

3-Topuklu Ayakkabı Giymek

Topuklu Ayakkabı Giymek

Bacaklar topuklu ayakkabıda, özellikle sivri burunlu olanlarda çok daha ince görünür. Bu tür bir ayakkabı da popoyu kaldırır ve tüm vücudu daha zarif gösterir.

4-Giydiğiniz Kıyafetlerin Bel Bölgesine Dikkat Edin

Giydiğiniz Kıyafetlerin Bel Bölgesine Dikkat Edin

Genellikle, belinizi vurgulamak kadınsı bir siluet oluşturmaya ve bu fazla kiloyu gizlemeye yardımcı olur. Bir sonraki alışverişinizde daha uygun kıyafetler arayabilir veya zaten sahip olduğunuz kıyafetleri kemerlerle aksesuarlayabilirsiniz.

5-Duruşunuza Dikkat Edin, Kambur Durmayın

Duruşunuza Dikkat Edin, Kambur Durmayın

Ayakta durmak ve düzgün oturmak büyük bir fark yaratır. Karnınızın daha düz görünmesini sağlar, görsel olarak birkaç kilo vermenize yardımcı olur. Sağlığınız için çok faydalı olduğunuz söylememize bile gerek yok. Sırtınızı ve omuzlarınızı düz tutmaya çalışın.

6-Şişkinlik Veren Yiyeceklerden Kaçının.

Bazı yiyecekler vücudumuzun içinde gaz oluşmasına neden olur ve bu da karnı şişirir. Aşırı kilo görünümü oluşturur. Bu gıdalara örnek olarak fasulye, sarımsak, brokoli, lahana, Brussel lahanası ve daha fazlasını gösterebiliriz. Bu tür yiyecekleri tüketirken dikkat etmelisiniz.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/9-priceless-life-hacks-for-those-who-havent-prepared-for-summer-but-want-to-look-flawless-548760/

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu