Evdeki Örümcekleri Neden Öldürmemeliyiz?

Evde hiç sevilmeyen canlılardan biri şüphesiz ki örümceklerdir. Herkes evde örümcek gördüğünde ya ilaçla yada terlikle onları ortan kaldırmak için elinden geleni yapar.

Ama bunu yapmak bizim açımızdan iyi değil kötüymüş. Örümcekler insanlar için oldukça faydalıymış. Bu konuda yapılan araştırmalar sonucunda örümceklerin insanlar için oldukça faydalı oldukları ortaya çıkmış.

Bu yazımızda sizlere örümceklerin insanlar için faydalarından bahsetmek istiyoruz. Sonuna kadar okumayı unutmayınız.

Evdeki Örümcekleri öldürmememiz için nedenler
Örümceklerin İnsanlar İçin Faydaları

ÖRÜMCEKLERİN İNSANLAR İÇİN FAYDALARI

Evlerimizde gördüğümüz örümcekler insan sağlığı için bir tehdit oluşturmamaktadır. Aksine bizim sağlığımızı tehdit eden böceklerden ve sineklerden bizleri korumaktadır. Evlerde görülen örümcekler çoğunlukla insanlardan kaçarlar ve karanlık yerlerde durmayı tercih ederler.

Örümcekler avlanmayı severler. Bu özellikleri sayesinde önlerine çıkan ve ağlarına takılan tüm böcek ve sinekleri avlarlar. Bu sayede bizleri sineklerden ve zehirli böceklerden korurlar.

Afrika’da insanların sivrisineklerden korunmasında en büyük yardımcıları, bu sivrisinekleri avlayan örümceklerdir.

EVDE ÖRÜMCEK GÖRÜRSEK NE YAPMALIYIZ?

Bulunduğunuz ortamda yada evinizde örümcek görürseniz, ona zarar vermeden evin dışarısına bırakmanız yeterli olacaktır. Örümcekler ekositem için oldukça önemli canlılardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu