Kuru Üzüm Suyu İle Karaciğerinizi Temizleyin

Karaciğer, kandaki toksinleri temizleyen en önemli organlarımızdan biridir. Karaciğer aynı zamanda vücudumuz için gerekli hormonların salgılanmasında ve proteinlerin sentezlenmesinde de görev alır.

Karaciğer bir hasar gördüğünde kendini yenileyebilen tek organımızdır. Bu hayati öneme sahip organımızın her zaman sağlıklı ve temiz olması gerekiyor. Karaciğer bazen kullandığımız ilaçlardan bazende geçirdiğimiz Hepatit ve siroz gibi hastalıklardan zarar görmektedir.

Bu durumda doktorlar size gerekli tedaviyi uygulamaktadır. Fakat bugün sizlere kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve karaciğeri temizleyen bir tariften bahsetmek istiyoruz.

Kuru üzüm suyunun karaciğer için faydaları
KARACİĞERİ TEMİZLEYEN KURU ÜZÜM SUYU TARİFİ

Kuru Üzüm Suyu Tarifi

Malzemeler;

  • Organik Kuru Üzüm
  • 3 Bardak su

Hazırlanışı;

Kuru üzümleri öncelikle iyice yıkayın. Kuru üzümleri bir kaba koyun ve üzerine 3 bardak suyu ekleyin. Bu karışımı 3 dakika kadar kaynatın ve ardından ocaktan alın. Daha sonra kapağını kapatın ve 24 saat boyunca dinlenmeye bırakın.

Kullanımı;

Bir gün beklettiğiniz karışımı sabahları aç karnına bir bardak için. Bunu 2 gün boyunca devam ettiğinizde oluşan farkı sizde göreceksiniz.

Bu tariften asıl faydayı alabilmek için en az 1 hafta boyunca düzenli olarak tüketmelisiniz.

Bu mükemmel ve kolay tarifi sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu